75-77. Spar Girona świętuje zwycięstwo „na skraju” w Polsce

75-77.  Spar Girona świętuje zwycięstwo „na skraju” w Polsce

Sports Editorial, 19 października (EFE). – Spar Girona odniósł w czwartek „ekstremalne” zwycięstwo nad Polką Enią Gurzów (75-77) drugiego dnia Pucharu Europy dzięki dwóm rzutom wolnym Caneli niecelnym w odstępie ośmiu sekund , co zmienia wynik na negatywny dla hiszpańskiej drużyny narodowej.Od początku drugiej połowy.

Girona, już lepsza, otrząsnęła się po dotkliwej porażce z Perfumerias Avenida (68-52), strzelając gola w pojedynku pomiędzy liderami grupy B drugich rozgrywek kontynentalnych, na czele którego stali Magaretti (25 punktów, 17 zbiórek, 38 PIR), Tolo (15) i Mitchella (14).

Miejscowi rodacy Pepe i Cienecki z 25 i 22 punktami przybliżyli polską drużynę o krok od zwycięstwa, ale ostatecznie zwycięstwo zakończyło się wyjazdem do Fontgau.

Tolo wygrał pierwszy rzut dla Girony, ale drużynie nie udało się zdobyć gola w ciągu pierwszych trzech minut (2:0) i spudłował pierwszych pięć strzałów. Strzelił szóstą i siódmą bramkę: kosz dla Magarity i hat-tricka dla Mitchella (4-5), zdobywając 8 i 6 punktów w pierwszych dziesięciu minutach (12-16).

Girona na początku drugiej połowy powiększyła prowadzenie do sześciu punktów (12-18), ale miejscowa drużyna odpowiedziała prowadzeniem 11-0, co zmusiło Antoję do zarządzenia przerwy na żądanie (23-18). Girona poniosła pięć porażek i zdobyła tylko jednego hat-tricka z siedmiu (14%).

Magarity przerwał serię czterech minut bez gola dla Girony (23-20) i wydawało się, że zespół odzyskał dynamikę (26-25), jednak popełnił błąd w doborze strzałów, a Gurzuf wykorzystał pośpiech w oddawaniu strzałów piłka. Dziewięć punktów wynajmu to 8-0 (34-25). Pepe, która w pierwszym meczu zdobyła 27 punktów, miała już 12: zagrała całą pierwszą połowę, podobnie jak Jones, a Tsinecki i Wentzel spędzili ponad 17 minut.

Przed przerwą McGarrity zmniejszył przewagę (34-27, 22-11), strzelając jedenastego gola dla gości. Miał już 14 punktów i osiem zbiórek.

Na początku drugiej połowy gospodarze odzyskali dziewięciopunktową przewagę (36-27). Girona prowadziła 0:6 (38:35), ale od razu tego pożałowała 12:4 (50:39). Mecz był pojedynkiem pomiędzy miejscową Pepe, która zawsze grała na twardym drewnie, Tseneiki i przyjezdną Magarity: zdobyła ona 21 z pierwszych 42 punktów dla Fontajau (50-42).

Girona miała duże problemy z rzutami za trzy punkty, zdobywając 1/10 (10%): 1/4 dla Mitchella i 0/3 dla Peñy Caneli, który odniósł sukces dzięki szczęśliwej trójce pod koniec trzeciej kwarty. (55-53) Jego zespół przybył na boisko z nienaruszonymi opcjami w ciągu ostatnich dziesięciu minut.

Wydawało się, że za każdym razem, gdy Girona zbliżała się do szczytu tabeli, Gurzuf ponownie narzucał dystanse (62-55 po hat-tricku Tseneqi, trzeciego zawodnika tego wieczoru, który zdobył 20 punktów), ale ostatecznie udało im się zremisować to za cztery. Pozostało półtorej minuty (66-66), także dzięki Magarity i Tolo.

Girona wróciła do gry w ostatniej minucie: 3+1 Mitchella, który do tej chwili był bardzo szary, podwyższyło na 75-74, a Canela obronił odpowiedź katalońskiej drużyny z linii rzutów wolnych i zapewnił sobie zasłużone zwycięstwo. I

– karta katalogowa:

75 – InvestInTheWest Enja Gorzo (12+22+21+20): Tsineki (22), Wentzel (8), Jakubiuk (4), Jones (11), Pepe (25) – 5. start-; Pszczolarska (5) i Śmiełek (-).

77- Spar Girona (16+11+26+24): Peña (2), Mitchell (14), Canela (9), Magaretti (25), Tolo (15) -od pięciu-; Bertsch (5), Labouquin (7), Lopez (-).

Sędziowie: Šender (Rumunia), Ivanovic (Serbia), Andersson (Finlandia). Żadnych przeprowadzek.

Incydenty: Mecz drugiego dnia fazy grupowej Pucharu Europy odbył się w hali stadionu AGB w Gorzowie Wielkopolskim (Polska). Evie