John Yeboa Zamora strzela zwycięskiego gola przeciwko Rakovowi Częstochowie w lidze polskiej | Piłka nożna | Sporty

John Yeboa Zamora strzela zwycięskiego gola przeciwko Rakovowi Częstochowie w lidze polskiej |  Piłka nożna |  Sporty

Po krótkim pobycie w Ekwadorze w związku z powołaniem do podwójnych eliminacji Ameryki Południowej, Niemiec-Ekwadorczyk John Yeboah Zamora wrócił do Europy, aby wznowić grę z Rakovem Czinstochową.

Mimo znakomitego występu obecność prawego skrzydła nie wystarczyła, aby jego zespół uniknął porażki z Górnikiem w 12. kolejce Ekstraklasy. Miejscowa drużyna pokonała drużynę Tricolor 2:1.

John Yeboa Zamora i jego przesłanie do Ekwadoru: Dziękuję za tę możliwość. Nadszedł czas, aby wrócić i do zobaczenia wkrótce

Syn ekwadorskiej matki wszedł na boisko w 62. minucie drugiej połowy, gdzie był w stanie zapewnić decydujące podanie swojemu koledze Ante Crnacowi, który zdobył bramkę w doliczonym czasie gry dla gości.

John Yeboah Zamora zaskakuje reprezentację Ekwadoru.Czy ma związek z Anthonym Yeboahem, słynnym królem strzelców ligi niemieckiej?

Lewy pomocnik przefiltrował podanie przez obronę przeciwnika, dzięki czemu chorwacki napastnik kontrolował piłkę i pozostawał sam na sam z bramkarzem, kończąc grę wewnętrzną krawędzią lewego rogu.

Z tym wynikiem Raków Częstochowa ma 22 punkty i zajmuje czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski. Yeboa traci zaledwie cztery punkty do lidera Śląska Wrocław, klubu, który ma przed sobą jeszcze jeden mecz do rozegrania.

Ich kolejnym przeciwnikiem w mistrzostwach Polski będzie Widzew Łódź, ale najpierw w nowym terminie Ligi Europy będą musieli zmierzyć się ze Sportingiem Lizbona. (Dr)