Juan Pablo Farias pokonał Hurcaches 3:2 i zakwalifikował się do 1/8 finału Rolanda Garrosa 2023 | tenis | Peru | Polska | Wielki Szlem | Sporty

Juan Pablo Farias pokonał Hurcaches 3:2 i zakwalifikował się do 1/8 finału Rolanda Garrosa 2023 |  tenis |  Peru |  Polska |  Wielki Szlem |  Sporty

Historyczna wygrana! Jana Pawła Varelasa pokonany 3-2 Hubert Hurkach I awansował do 1/8 finału Rolanda Garrosa 2023. Narodowa tenisistka była w stanie wyzdrowieć i pokonać 14. światowy numer 3-2 w setach.

„Juanbei” nie miał łatwej konfrontacji, gdyż w pierwszym secie schodził z górki, ale w kolejnych setach dominował i pozostawił zwycięstwo w końcowej fazie na 3:2 sety (3:6, 6:3, 7 -6, 4-6 i 6-2). ) na jego korzyść.

27-letni tenisista osiągnął właśnie swoje największe osiągnięcie od czasu uprawiania tej dyscypliny. Podobnie, odniósł swoje trzecie zwycięstwo w głównym losowaniu Rolanda Garrosa 2023. Ciekawą rzeczą w ich zaciekłych pojedynkach jest to, że wszyscy dotarli do pięciu setów.

Dzięki temu zwycięstwu Peruwiańczyk osiągnął swój najlepszy występ w A Świetnie mocne uderzenie I stanie przed trudnym zadaniem zmierzenia się z Serbką w 1/8 finału Novak Djoković (trzeci) Już w najbliższą niedzielę, data meczu nie jest jeszcze znana.

Tym samym Peruwiańczyk wspiął się właśnie na 60. miejsce w „Rankingu na żywo” ATPznacznie wyprzedzając swój najwyższy w karierze ranking 76. na świecie.

Ponadto Varillasowi udało się właśnie przywrócić peruwiańskiego tenisistę do czwartej rundy AFC Champions League Świetnie mocne uderzenie Po 29 latach. Ostatni gracz, który to zrobił Jaime’a Yazagę W 1994gdy przeciw Mistrzostwa USA Open.

„To był bardzo ciężki mecz, drugi (Hubert Hurkacz) ciężko serwuje i cały czas musiałem go zmuszać do gry. Wiedziałem też, że przyszedł z dwóch bardzo długich, pięciosetowych walk, przez co gra cały czas zmęczony zarówno fizycznie, jak i psychicznie” – powiedział w linku dla ESPN.