Kobieta – Polska pokonała Dominikanę w Pucharze Świata U-18 w piłce siatkowej

Cała Polska odniosła głośne zwycięstwo 3-0 (25-19, 25-11 i 25-16) nad Dominikaną, a tym samym przepustkę do ćwierćfinału, a Dominikanie będą walczyć o miejsce wśród 19. do 16 w Mistrzostwach Świata kobiet do lat 18 organizowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej.

Ofensywny atak Polek poprowadziła Natalia Kercher z 17 punktami, a za nią Karolina Staniszewska z 13 punktami. Mecz trwał 1 godzinę i 29 minut.

Wśród Dominikanów najlepsza była Ariana Rodriguez z dziewięcioma punktami, a Dermis Cuevas z pięcioma punktami.

W trzech setach Polska, z dość wysokim zespołem, prezentowała się znacznie lepiej od rywali, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Poziom koncentracji w grze był bardzo wysoki, a jednocześnie Kreolowie wydawali się momentami niespokojni.

Recepcja kiepsko zagrała sportowcom na Dominikanie, a ich zawodnicy to wykorzystali.

Polski zakaz był dla Karaibów ogromną niedogodnością, ponieważ nie mogli go rozszyfrować w grze. Było 17-3 na jego korzyść.

Zwycięzcy zdominowali wszystkie trzy mecze od początku do końca, a teraz awansują do ćwierćfinału mistrzostw świata U-18.