La Jornada – Diamentowa Liga wygrywa dla Fraser-Price i Rojas

Monako. Mimo oddania tylko dwóch skoków, aktualny mistrz olimpijski i świata Wenezueli, Yulimar Rojas, wygrał trójskok na zawodach Monaco Diamond League z wynikiem 15,01 metra. Shelley-Ann Fraser-Pryce z Jamajki potwierdziła, że ​​jest obecnie najlepszą sprinterką, wygrywając 100 m z szóstym czasem w historii.

Rojas przegapił swoje pierwsze trzy próby, aby zająć ostatnie miejsce w tabeli przed czwartym pushem, kiedy był w stanie blado 14,09 metra, ale wygrał emocjonującą piątą jazdę.

Jamajska Shanica Ricketts, srebrny medal Pucharu Świata Eugene po Rojasie, zajęła drugie miejsce z rekordowym wynikiem 14,91 m, a trzecia Amerykanka Tori Franklin (14,86).

W Ameryce Łacińskiej Kubańczyk Michael Massu triumfował w skoku w dal na 8,35 m, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie i drugim w swojej karierze, aby osiągnąć swoją obecność w ostatnim spotkaniu Diamentowej Ligi. punkty roku.

Za Antylami, amerykański markiz Dende (8,31) i jamajski Tajay Gayle (8,06) zdobyli brąz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Fraser-Price wygrał finał na 100 metrów w 10,62 sekundy, szósty najlepszy czas w historii. Shelley-Ann, która w sobotę w Chorzowie (Polska) ustanowiła najlepszy czas sezonu z czasem 10.66, pobiła tegoroczny rekord świata o czterysta.

Jamajska Sherica Jackson, aktualna mistrzyni świata, również zajęła drugie miejsce z wynikiem 10,71, czyli jej rekordem życiowym, a Marie-José Ta Lo z Wybrzeża Kości Słoniowej, trzecią (10,72), rekordzistką Afryki.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.