Mniej możliwości i mniej efektywnego czasu niż kiedykolwiek wcześniej w Europie

Hiszpańskie zawody Javier Uprzejmypierwszy i drugi podział, ponownie po ostatnim raporcie wydanym przez CIES Obserwatorium Piłkarskie, gdzie przeanalizowano aż 36 rozgrywek z całego kontynentu europejskiego, analizując stworzone szanse i rzeczywisty czas gry każdego meczu od sezonu 2018/2019 (lub w 2019 w zależności od kraju). W tym badaniu liga Santander Jest ponownie oznaczony w odniesieniu do głównych lig i liga sprytny bank Pojawia się na ostatniej pozycji tej skali.

dwa konkursy liga Od Uprzejmy W tym badaniu wygląda tak źle, że przeanalizowali mecz po meczu i ostatnie trzy sezony 36 różnych rozgrywek. Badanie skupia się na zawodach niemal w całej Europie, choć zagłębia się także w srebrną kategorię czołowych krajów: Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji i Anglii. Zawody takie jak między innymi Słowacja, Polska, Rosja, Słowenia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Belgia, Cypr, Węgry czy Izrael zostały szczegółowo przestudiowane.

W ramach tego badania, w którym ważono dwóch wspomnianych statystyków, generowane szanse i efektywny czas gry, Po pierwsze podzielić Hiszpania zajmuje 23. miejsce (79,2%) na 36 badanych Po drugie Który zajmuje ogon na 36. miejscu (64,9%), najmniej atrakcyjny wśród analizowanych. w Liga Santander Średnio 10 szans jest tworzonych na mecz, podczas gdy traci się ponad pół godziny gry, a efektywna jest tylko średnia 58:36 z 90 minut. Liga SmartBanku Pokazuje średnio 8,7 szans na mecz i efektywną średnią 55:06.

To niepokojące liczby w porównaniu z resztą lig, zwłaszcza drugiej, jednej z najgorszych. to ty Po drugie podzielić Wygenerowanie zaledwie 8,7 razy i utrata średnio około 35 minut gry wymaga sprawdzenia, ile straconego czasu można uniknąć i jak konkurencyjny i atrakcyjny poziom może wzrosnąć. Z drugiej strony nie pozostawia miejsca na bardzo konkurencyjny turniej.

Ale porównajmy to z resztą zawodów. Obecnie, według tego badania, jest to edivisie Pod tymi kryteriami najbardziej atrakcyjną konkurencją są Holendrzy. Zajmuje pierwsze miejsce (100%) dzięki 11,7 przypadkom wygenerowanym na mecz i 63:21 minutom efektywnej gry rozgrywanej w każdym meczu. Na podium podążaj za nimi Bundesliga (98,8%) z 11,9 szansą na mecz i efektywną stawką 61:28 minut. i czoło liga Belgijski (93.3%) 11.3 nadaje się do szermierki i 60:47 minut na mecze.

Najgorsze liczby w Europie

Pozostałe trzy główne ligi również mają lepsze wyniki niż Elite League Javier Uprzejmy. ten Włoska seria A do, który w swoim czasie był krytykowany za swój występ i brak przejrzystości, zajął piąte miejsce (92,2%) z 11,1 szansami wygenerowanymi w 61:35 minucie efektywnej gry, która była jego średnią meczową. ten Premier League Zajmuje ósme (90,0%) miejsce dzięki 10,9 strzałom na mecz i 60:59 minutom gry z poruszającą się piłką. wreszcie , flirt 1 Wyprzedza również Hiszpanów, zajmując 15. miejsce (84,9%) dzięki średnio 10,4 strzałom na mecz i efektywnemu czasowi 60:32.

Aż do 20 badanych rozgrywek generuje większe szanse na zdobycie bramki niż turniej liga Santander Od Javier Uprzejmy. Wśród nich są szwajcarscy, norwescy, austriaccy, węgierscy, polscy, czescy, białoruscy, rosyjscy, szwedzcy… Niewiele poprawia się czas gry, ponieważ są 22 ligi, które lepiej wykorzystują 90 minut gry. dostępne dla konkurencji. Możliwości poprawy są dość duże w przypadku dwóch lig hiszpańskich, zwłaszcza gdy pozostałe kraje pokazują lepsze wyniki…