Najlepszy Finał, Najlepszy Puchar Świata | publicyści | Sporty

Kraj, organizacja, publiczność i piłka nożna. W czterech elementach składających się na mistrzostwa świata Katar zdobył dziesięć punktów na dziesięć. Pokonanie tego będzie bardzo trudne i jest mało prawdopodobne, aby turniej tak brutalny i na dużą skalę jak następny, ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku, z 48 drużynami i 16 miastami oddalonymi od siebie o tysiące kilometrów, był w stanie dopasować. Katar 2022 naprawdę się wydarzył i to było niesamowite, było więcej miłości niż nienawiści i oklasków niż gwizdków.

Niezwykłe: od jednego miasta do szesnastu

doskonały

Przygotowanie turnieju. Katar pokazał znakomity turniej Pucharu Świata, jakby robił to już tyle razy, nic złego, żadnej improwizacji. Rok temu zatrudnili międzynarodowych ekspertów we wszystkich obszarach związanych z wydarzeniem tej skali: stadiony, hotele, transport, ochrona, kasy biletowe, turystyka, protokół, prasa, ośrodki treningowe, stadiony. Batistuta, który tu grał, przewidział to: „Dwie rzeczy są pewne, wszystko będzie dobrze i będzie bardzo wygodnie, w pół godziny można przenieść się z jednego stadionu na drugi”. Jak jest. I wszystko było gotowe od pierwszego dnia. „Nie chcemy ciągle malować, gdy ludzie przybywają do kraju” – powiedział minister finansów Ali Sharif Al-Emadi. Tak poszło.

Oferta

ostatni. Bez dwóch zdań najlepszy w historii. Luksusowy i porywający koncert w Argentynie przez 80 minut. Ale kiedy Mbappe się obudził, rozpętała się idealna burza. Finały zawsze się liczą, bez ryzyka, ale Scaloni wygrał od samego początku i wybuchł wulkan emocji. Dla neutralnego fana to było ogromne. Sześć goli, dogrywka, rzuty karne i dziesiątki dramatycznych sytuacji pod bramką. WhatsApp od boliwijskiego przyjaciela: „Widzieliśmy, że gra była bliska zawału serca”.

Babcia

Azjatycka publiczność, ogromna, świąteczna, spokojna. FIFA zdobywa gigantyczny rynek: Azja ma 4 miliardy mieszkańców i pasjonuje się piłką nożną (Messi ma z nią wiele wspólnego lub wszystko). Europa odwróciła się od turnieju plecami, ale nie przeszkodziło to w zapełnieniu stadionów. Przyczyniła się również Afryka Arabska: Maroko i Tunezja przyciągnęły dziesiątki tysięcy zwolenników.

Igrzyska Olimpijskie w Katarze

Bohater

Argentyna jest niezwykła. Graj bezpiecznie w zdumieniu. Zmiotł Francję z boiska w ciągu pierwszych 80 minut, pokazując najwyższy styl, inteligencję taktyczną i przede wszystkim osobowość. Zmiażdżyli Chorwację, pokonali Holandię w pierwszych 70 minutach, aw dogrywce z dużą przewagą pokonali Polskę i Meksyk. Za każdym razem, gdy kierował rzutami karnymi, psychologicznie przewyższał swoich przeciwników. Był zdecydowanie najlepszy w turnieju i zdobył wszystkie nagrody indywidualne.

Argentyńczyk Lionel Messi (z prawej) i Francuz Antoine Griezmann w finale Kataru 2022. Zdjęcie: Tolga Bozoglu

Druga babcia

Koncepcja kompaktowego Pucharu Świata – wszystkie stadiony w tym samym mieście – była czymś, czego kibice nigdy wcześniej nie widzieli, którzy mogli uczestniczyć w maksymalnie dwóch meczach podczas wczesnych etapów turnieju, z podróżami trwającymi maksymalnie godzinę między dwa mecze. Miejsca. Oczywiście z autostradami, pociągami, metrem i autobusami, które są bez zarzutu. I to wszystko za darmo. Niektórym martwiącym się udało się jednak przejść trzy mecze jednego dnia, choćby po to, by posmakować tego i rozliczyć się z tego później.

Świat jest twój, Argentyno!

Pożegnanie

Od małych zespołów, przez strach, po pełen szacunku szacunek dla dużych zespołów. Arabia Saudyjska pokonała Argentynę, Japonia pokonała Hiszpanię i Niemcy, Tunezja pokonała Francję, Australia pokonała Danię, Maroko pokonało Belgię i wyeliminowało Hiszpanię… Oprócz wyniku imponująca była łatwość i bezstronność, z jaką stawiły czoła pozornie lepszym przeciwnikom. Mogą wygrać lub przegrać, ale już grają bez kompleksów. Katar 2022 przyniósł koniec strachu.

W Katarze 2022 Maroko jako pierwsza afrykańska drużyna dotarła do półfinału. Zdjęcie: Gieorgij Likowski

naprzeciwko

Powstanie chłopców przeciwstawia się upadkowi wielu wielkich. Włochy odpadły z mundialu po raz drugi z rzędu. Niemcy odpadają w pierwszym etapie ponownie w serii i to w grupach, które wyglądały na łatwe. W Rosji 2018 przegrali z Meksykiem i Koreą Południową, tu z Japonią. Brazylia zbiera pięć mistrzostw bez tytułów; Hiszpania, po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w 2010 roku, ma na swoim koncie trzy porażki. Anglia była mistrzem w 1966 roku, potem 14 turniejów następowało jeden po drugim i nigdy więcej nie dotarła do finału. Coś się dzieje z ciężarami. Ich ligi są najlepsze, ich drużyny nie.

„Unikaj nawet kropli deszczu…”

Wielki cel

Drugi z Argentyny do Francji: świetna kombinacja na pełnych obrotach i z pierwszorzędnymi kontaktami od Nahuela Moliny do McAllistera, ostatnia do Messiego, Leo otwierający policzek do Juliana Alvareza, powrót do McAllistera i głęboka zmiana z prawego na prawy zostaw Di Marii, który nadbiegł i uderzył go, gdy nadchodził. Krzyżujący się, suchy i nie do ataku. Wiersz geometryczny, który można oglądać raz za razem.

gwiazda

Bez dwóch zdań Leo Messi. 35-letni mężczyzna, który zamiast przejść na emeryturę, przygotował się fizycznie i psychicznie jak nigdy wcześniej, aby sięgnąć po tytuł i zdobyć tytuł. I osiągnął to. Zostawił wszystko za sobą. Siedem goli w siedmiu meczach, trzy asysty, 690 minut gry Argentyny na boisku plus kolejne 90 minut dogrywki. Był flagą bohatera, umysłem, ciałem i duszą. Mijają dekady i nadal będą pamiętane jako „Mistrzostwa Świata Messiego”.

Messi, Złota Piłka dla Kataru 2022. Zdjęcia: Nashed Thakail

dane

Zdobyto 172 gole, najwięcej w 22. edycjach mundialu. Średnia z poprzednich sześciu wersji została poprawiona: 2,68 na grę.

objawienie

44-letni trener Argentyny Lionel Scaloni. Wszedł na tę pozycję bez żadnego wcześniejszego doświadczenia, zbudował ten zespół od podstaw i ma już na swoim koncie Puchar Ameryki, Puchar Świata, play-offy zakończył niepokonany. A nad listą zwycięzców jest osobowość, spokój, autorytet prawdziwego lidera. Podejmuje decyzje bez wahania i dobrze radzi sobie z zawodnikami, nie zobowiązując się do nich. Jest genialny taktycznie.

Jedenastka idealna

Argentyna również podjęła tę pozycję. Więcej niż zadowolony ten historyk: pociągnąłem Martinez (Argentyna); Hakimi (Maroko), Christian Romero (Argentyna), Nicolas Otamendi (Argentyna), Alfonso Davies (Kanada); Onahe (Maroko), Modrić (Chorwacja), Alexis McAllister (Argentyna), Bellingham (Anglia); Messi (Argentyna), Mbappe (Francja).

gra

Byli gracze mają zwyczaj oczerniania teraźniejszości na podstawie przeszłości. Ich czas był zawsze najlepszy. Wielu z tych pierwszych krytykowało to, co widziano w Katarze. Nie obyło się jednak bez świetnych meczów, szybkiej gry, niezwykłej intensywności i świetnej sprawności fizycznej. Nikt nie przestaje biec. A teraz mecze nie trwają 90 minut. W finale, pomiędzy czterema pojedynkami, było 19 minut dogrywki. Innymi słowy, grałem 139 minut plus rzuty karne. I mogą iść dalej.

Żegnamy się z średnicą, a rolek materiału jest znacznie więcej, ale wytniemy je w następnej kolumnie. (Jeśli chodzi o)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.