Pokaz lalek wodnych na Wietnamskim Festiwalu Kultury w Warszawie | kultura i sport

Sztuka lalek wodnych zostanie zaprezentowana na Festiwalu Kultury w Wietnamie i Warszawie hinh anh 1Plakat festiwalowy. (Zdjęcie: thoidai.com.vn)

Hanoi (VNA) – Festiwal Kultury w Wietnamie – Warszawa Gazeta Nhan Dan (People) donosiła, że ​​2022 odbędzie się 27 tego miesiąca na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie z wieloma atrakcyjnymi zajęciami artystycznymi.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Dzielnicę Centralną Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wietnamskim w Polsce i Ambasadą Hanoi tutaj.

Po raz pierwszy weźmie w nim udział Narodowy Wodny Teatr Lalek Wietnamu, który zaprezentuje widzom nie tylko spektakle tej tradycyjnej sztuki teatralnej, ale także spektakle innych gatunków interpretacyjnych kultury narodowej.

The festiwal Będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności za gościnność Polaków i władz na przestrzeni lat wobec społeczności wietnamskiej.

Lalki wodne są znane jako niematerialne narodowe dziedzictwo kulturowe i są tradycyjną sztuką sceniczną Wietnamu. Kraj przedłożył do rozpatrzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) uznanie za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. /.

aktualna wartość netto

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.