Polska świętuje

Wczorajszy dzień kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji był świadkiem ekscytującego rozdziału, w którym Polska zakwalifikowała się do kwalifikacji i rozczarowała Szkocję, która ostatecznie odpadła z powodu różnicy bramek ze Słowacją, która zagra w tym meczu. Rabaty również z Danii.

Tym samym w piątej grupie bramka Lewandowskiego na pięć minut przed końcem przywróciła Polsce prowadzenie z Czarnogórą (4-2), która w ciągu pięciu minut wyrównała dwubramkowy deficyt i zakończyła się zwycięstwem bez wyjścia. Mógł pojechać do Rosji w środku szalonej końcówki. Spokój, jaki panował w Warszawie przez większą część minut meczu, został zachwiany w ostatnim kwadransie. Reprezentacja Polski zdawała sobie sprawę, że jej zwycięstwo jest zagrożone z wielkim przeciwnikiem, ale z niewielkimi szansami na zajęcie, w najlepszym razie, kosztem Danii, drugiego miejsca w swojej grupie. Ale nic nie poszło dobrze dla Czarnogóry. Duńska drużyna nie zawiodła, gdyż zremisowała 1:1 z Rumunią, a z Polską nie potrafiła całkowicie odwrócić losów meczu, gdyż potrzebowała jednego punktu, aby zająć pierwsze miejsce i zapewnić sobie paszport do Rosji.

W grupie szóstej również nie zabrakło emocjonującego dnia, który szczęśliwie zakończył się dla Słowacji, która pokonała Maltę 3:0 po bramce Nemeca i golu Dudy oraz wykorzystała remis Szkocji u siebie ze Słowenią (2:2). . Zajmuje drugie miejsce pod względem lepszego współczynnika bramek zdobytych i straconych niż Szkoci, chociaż może nie być tego warte, jeśli jest na drugim miejscu pod względem najgorszych.

Szkocja, z 7 000 wysiedlonych kibiców, przybyła na wydarzenie z nadzieją, że po raz kolejny zakwalifikuje się do zawodów Pucharu Świata, i szybko awansowała na tablicy wyników po bramce Griffithsa, celtyckiego napastnika, ale Słoweńcy odpowiedzieli bramką. Bramka Bezjaka odwraca wynik. Jednak brytyjska drużyna strzeliła gola w 88. minucie po bramce Snodgrass i walczyła do końca, aby spełnić marzenie części załamanych piłkarzy.

W grupie C dzień nie był zbyt ekscytujący, ponieważ wszystko zostało rozstrzygnięte, Niemcy byli już rozstawieni, a Irlandia Północna zapewniła sobie miejsce w kwalifikacjach.