Robert Lewandowski w Lidze Mistrzów: Tak strzelił hat-tricka w rekordowym czasie

Jedna z pierwszych gier, które odblokowały klawisze 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA rozegrano we wtorek (8 marca) w Niemczech. Zaangażowanie Bayernu Monachium i Red Bull Salzburg Utrzymał wynik 1-1 w dwumeczu od pierwszego meczu, jednak niemiecka drużyna, która teraz rządziła u siebie, była największym kandydatem do awansu do następnej rundy i przez swojego najlepszego strzelca, Robert Lewandowski podkreślał to faworyzowanie.

Zaledwie 12 minut przed meczem czerwone pudełko w Monachium szło z każdą decyzją omijając przeciwnika, który był zaskoczony siłą strzelecką Polaka Lewandowskiego, który przed pierwszą kwartą meczu strzelił 1-0 rzutem karnym. kopnięcie szarży.

Następnie, w dziewięć minut po meczu, który upłynął od pierwszego gola, nowy rzut karny przyznany lokalnej drużynie przez strzelca, który ponownie był obecny na tej samej trasie, strzał z jedenastu kroków, który przyznał bramkę 2-0 prowizorycznie jako jak również słabość zawodnika.Reprezentacja Polski.

Aby noc była jeszcze bardziej ekscytująca, trzy minuty później Polak znów znalazł się w siatce, strzelając trzecią bramkę w meczu, co pokazało siłę zespołu, który w ostatnich meczach zmagał się z pewnymi niedociągnięciami. W lidze krajowej iw turnieju międzynarodowym, ale w pierwszej połowie tego klucza do Ligi Mistrzów o mało nie przesądził o przewadze na jego korzyść.

Kontynuacja meczu pokazała, że ​​niemiecka drużyna, mimo silnej przewagi, nie chciała zmniejszać intensywności swojego ataku, pozostawiając widzom niewątpliwie chęć zadomowienia się w ćwierćfinale turnieju międzynarodowego. Dowodem na to są dwie wygenerowane adnotacje. Pierwszy w 31. minucie u napastnika Serge Gnabry wykorzystał podanie od Kingsleya Comanco dało meczowi wynik 4-0 na koniec pierwszej części.

Fakt, który wyszedł na jaw i jeszcze bardziej uwydatnia udział Roberta Lewandowskiego, to fakt, że Polak wywalczył podczas meczu na Allianz Arenie miano najszybszego zawodnika, który zdobył hat-tricka w całej historii turnieju. poza tym, co zostało osiągnięte Marco Simon, który strzelił gola w ciągu 24 minut, podczas zaangażowania w edycję 1196, grał na szermierce między Rosenborgiem a Mediolanem, 25 września tego roku.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o obecną sytuację polskiego napastnika, przekroczył on osobisty ślad podczas obecnej kampanii, W którym po raz siódmy z rzędu udało mu się przekroczyć granicę 40 bramek w europejskiej piłce nożnej, a obecnie osiąga dużą liczbę 42 bramek w 35 meczach.rekordy wracają do niezwykłego poziomu jak na napastnika w międzynarodowej piłce nożnej.