Sub20: Urugwaj pokonuje Stany Zjednoczone i awansuje do półfinału, Korea Południowa również się kwalifikuje

BUENOS AIRES (AP) – Urugwaj utrzymuje flagę Ameryki Południowej na Mistrzostwach Świata FIFA U-20. La Celeste pokonało Stany Zjednoczone 2:0 w niedzielnym meczu ćwierćfinałowym w Santiago del Estero. Ich przeciwnikiem w półfinale będzie Izrael w konkursie, który odbędzie się w Argentynie.

Południowokoreański sen również trwa. Kilka godzin wcześniej na tym samym stadionie Madre de Ciudad azjatycka drużyna pokonała Nigerię 1:0 po dogrywce i zapewniła sobie bilet na mecz z Włochami w drugim półfinale.

Urugwaj wyraźnie wyprzedził Stany Zjednoczone, wygrywając po bramkach Andersona Duarte w 21. minucie i Joshua Winder, który zdobył 56.

Kolejną przeszkodą dla ekipy Marcelo Broglie, w czwartek w La Plata, będzie zaskakująca selekcja Izraela, który w swoim pierwszym występie w Pucharze Świata wyeliminował w ćwierćfinale prestiżową Brazylię.

Z reprezentantką Europy Celeste będzie walczyć o trzecie miejsce w ekumenicznym finale kategorii, po przegranej z Malezją 1997 i Turcją 2013.

Stany Zjednoczone dotarły do ​​spotkania w Santiago del Estero, poprzedzone znakomitymi wynikami: cztery zwycięstwa w tej samej liczbie meczów, przy dziesięciu golach bez żadnego. Jednak dopiero w pierwszym kwadransie zespół Mickeya Varasa zdołał narzucić swoją szybką i asocjacyjną grę.

Od tego czasu Urugwaj narzucił warunki porządku i dyscypliny. I zaczęli wytrącać z równowagi atak lewą flanką, a główną kartą był Juan Cruz de los Santos.

Duarte z River Plate asystował przy remisie 1:0 i był bohaterem gry, która zakończyła się samobójczym golem Windera.

Team Broli, jedyny żyjący reprezentant Ameryki Południowej, wiedział, jak sobie z tym poradzić i prawie nie zadał ciosów mistrzom CONCACAF.

Wcześniej obrońca Choi Seok-hyun strzelił głową z rzutu rożnego w piątej minucie dogrywki, przypieczętowując zwycięstwo 1:0 nad Nigerią i katapultując drużynę Eun Jong Kima – jedynego niepokonanego gracza w turnieju – do rundy do trzech zwycięstw. .

Z kolei przeciwko Włochom, również w czwartek w La Placie, Korea Południowa będzie dążyć do drugiego z rzędu finału w tej kategorii, po przegranej z Ukrainą w meczu o mistrzostwo świata w Polsce 2019.

Tymczasem Nigeria, która w 1/8 finału wyeliminowała gospodarzy, Argentynę, nadal dąży do trzeciego w historii finału mistrzostw świata do lat 20 – przegrywając w 1989 i 2005 roku. Co więcej, po porażce Afryka nie miała już swoich reprezentantów w turnieju.

Na stadionie Madre de Ciudades w Santiago del Estero rozegrano mecz, który nie spodobał się miejscowym kibicom. Nigeryjczycy uniemożliwili Argentynie zmierzenie się z Koreą Południową w środę, co z kolei sfrustrowało inną południowoamerykańską drużynę, Ekwador, w 1/8 finału.

I w przeciwieństwie do poprzednich meczów ćwierćfinałowych, Korea Południowa i Nigeria nie tylko nie prowadziły się nawzajem w regulaminie 90, ale były nudne.

Oczywiście Koreańczycy z Południa i Nigeryjczycy często są najlepsi, gdy grają przeciwko sobie. I wspólnie wiedzieli, jak zneutralizować siłę rywala.

W rezultacie Zero zakwalifikował się do słabych występów obu w regulaminowym czasie gry, poza faktem, że Nigeria miała większą kontrolę nad piłką.

W obliczu dogrywki, okaże się, kto ma więcej odpoczynku fizycznego, aby zmierzyć się z kolejnymi 30 minutami w tym momencie turnieju, który i tak był bardzo trudny ze względu na krótki odpoczynek między meczami.

Gol Choi krótko po dogrywce przerwał mecz. Później piłkę obroniła Korea Południowa. Nigeria miała dwa bardzo wyraźne gole, aby przedłużyć mecz do rzutów karnych, ale w obu Omeya Emmanuelowi brakowało gola.

Argentyńska publiczność na trybunach, z pewnością sprzyjająca Korei Południowej, skończyła celebrować paszport Azjatów, jako sposób na wyrównanie porachunków z katem gospodarzy.