Tysiące ludzi uczestniczy w Międzynarodowym Festiwalu Lotniczym Motril – Mass Deporte

Tysiące ludzi było świadkami w niedzielę w Motril (Granada) 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Lotniczego w mieście Motril, który został zorganizowany przez Orion Andalusian Aviation Association we współpracy z radą miasta nadmorskiego.

Jest uważany za jeden z najważniejszych festiwali odbywających się w Hiszpanii o tych cechach, wraz z festiwalami w Gijón i Torre del Mar (Málaga), stał się jednym ze standardów na poziomie europejskim.

Widzowie mogli podziwiać od strony morza i przez cztery godziny wizualne widowisko, w którym wzięły udział trzy armie hiszpańskie (lądowa, morska i powietrzna) w towarzystwie lotnictwa francuskiego i polskiego.

W tej wersji, według rady miasta, zaangażowanych było również ponad dwa tuziny samolotów, w tym śmigłowiec Famet NH-90 i UME HU-26.

Ponadto po raz pierwszy w Hiszpanii wzięły udział francuski A400M i polski wyświetlacz taktyczny MIG-29.

Jedną z głównych atrakcji tej wersji był naziemny samolot szturmowy AV-8B Harrier hiszpańskiej marynarki wojennej, który musiał wykonać kilka przelotów w pobliżu brzegu, aby zostać zauważonym.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.