Udogodnienia i ciekawostki. Szpiegowanie, gdzie będzie mieszkać argentyńska drużyna narodowa podczas mundialu w Katarze

tekst Alexandre Cassar Gonzalez

20 lipca 2022

Doha- Katar to kraj Guliwera. Tutaj wszystko XL. Nie ma ulic poza drogami i autostradami. Ani kawalerek ani domów w niskiej zabudowie. Budynki rywalizują o to, który z nich dotrze do nieba jako pierwszy. Większość z nich należy do rządu centralnego, Państwa Słoni. Ale nawet instytucje edukacyjne, zdrowotne, sądownicze czy bezpieczeństwa są ogromne.
Uniwersytet w Katarze (Uniwersytet w Katarze), Główny ośrodek uniwersytecki i podyplomowy w emiracie nie jest wyjątkiem. W listopadzie i grudniu Będziesz miał znakomitych gości. Nie będą trenować w swoich salach lekcyjnych: będą szukać marzeń o trzecim mundialu dla Argentyny. Ta własność o powierzchni ponad 25 tysięcy kilometrów kwadratowych ochroni złudzenia delegacji Albiceleste. I ponad 47 milionów fanów po drugiej stronie świata. Główna droga do posesji wysadzana jest palmami po obu stronach. Nagle brama z logo uczelni. Klasyczny kremowy kolor, który dominuje we wszystkich budynkach, konkuruje tu z zielenią świeżo skoszonej trawy. Poza tym, czego uczy się w klasie i na kampusie, ten dom dla studiów magisterskich Szczyci się tym, że daje swoim uczniom możliwość uprawiania 30 różnych dyscyplin sportowych. Jednym z nich jest oczywiście piłka nożna. W rzeczywistości jest to gra, którą zwykle rozgrywa się na stadionie wielofunkcyjnym.

Obrazy AML
Obrazy AML
Obrazy AML
Kolejny dom dla Messiego i jego towarzyszy. Uniwersytet w Katarze, główny ośrodek studiów licencjackich i magisterskich w emiracie, gości drużyny argentyńskie i hiszpańskie

Zazdrościłby temu niejeden klub w argentyńskiej Pro League Hala na 10 000 widzów z wysokiej jakości trawnikami i sztucznym oświetleniem. Jeśli ta liczba będzie zaskakująca, to w 2023 r. zostaną przeprowadzone reformy, które mają zwiększyć pojemność do 22 400 osób. Katar myśli na wielką skalę: chce zorganizować Puchar Azji 2027 i chce mieć ten stadion, na którym Argentyna może rozegrać mecz towarzyski w przededniu Mistrzostw Świata, jako jeden ze stadionów. Około pięciu minut jazdy wystarczy, aby dotrzeć na dwa stadiony, na których Lionel Scaloni doświadczy różnic i przetestuje różne formacje. W krajobrazie dominuje bielony budynek. Bez dodatków, ale też niczego nie brakuje. Dwie garderoby ze wszystkimi udogodnieniami (w tym jacuzzi i pomieszczenia hiperbaryczne), sala wideo oraz stanowisko trenera. Nawet gabinet lekarski. Wszystko, monitorowane przez kamery bezpieczeństwa, prawdziwe cyfrowe oczy MSW, organu odpowiedzialnego za zapewnienie, że żadnej delegacji nie stanie się nic niepokojącego. Kiedy argentyńscy piłkarze nie wyjdą na boisko, swój czas podzielą między siebie Ten obóz treningowy i budynek, w którym będą spać, znajduje się w odległości pięciu minut spacerem: Ten niewielki dystans był główną cechą, którą Scaloni wniósł na scenę po meczu z Wenezuelą, ostatnim południowoamerykańskim meczu kwalifikacyjnym na argentyńskiej ziemi.„Wszystko będzie oznakowane i strzeżone, aby nie było widzów. Tylko upoważnione osoby wejdą do leku” – mówią na uniwersytecie przed skonsultowaniem się z LA NACION.

Gdzie będzie mieszkać drużyna?

Obrazy AML

Wybrany zespół zajmie czteropiętrowy budynek z 85 pokojami, który zostanie ozdobiony gigantycznymi rysunkami zespołu Obfituje w jasnoniebieski i biały kolor, tak jak w Bronnitsy (Rosja 2018) i Cidade do Galo (Brazylia 2014), dwóch ostatnich ostojach Albiceleste. Budynek jest remontowany na zlecenie Azjatyckiej Konfederacji Piłki Nożnej. I wyjaśnili, kiedy zapytano, gdzie odpocznie Lionel Messi i jego koledzy z drużyny, nawet ludzie, którzy zwykle tam śpią i pracują, byli poruszeni. W tej chwili strona jest nieprzejezdna. To samo dzieje się z inną jednostką podobną do tej, która zajmie kampus, która prawdopodobnie będzie przeznaczona dla rodzin piłkarzy podróżujących do Kataru. „AFC wybrała kampus uniwersytetu w Katarze ze względu na kombinację różnych czynników” – powiedziała LA NACION Amna Pervais z Wydziału Komunikacji i Public Relations uniwersytetu. Dodaje: „Wśród nich jest doskonała reputacja uczelni w programach sportowych. Infrastruktura dostępna dla tego sportu pozwala nam sprostać wymaganiom drużyn piłkarskich w zakresie bezpieczeństwa, logistyki i zdrowia.” Pervaiz potwierdza, że ​​AFA zadało konkretne pytania, aby „nadać argentyńskiemu akcentowi” obiektowi: nikt nie wyklucza ( lub potwierdzając w tej chwili), że jedna z tych grup jest typowym argentyńskim grillem, podobnie jak w posiadłości Ezeiza i zwykle jest przedmiotem posiłków między piłkarzami a sztabem szkoleniowym wybranej drużyny.
strażnikA co z bezpieczeństwem? Rzeczniczka uniwersytetu odpowiada: „Kontrola wejścia na teren posesji będzie pod kontrolą funkcjonariuszy ochrony kampusu w Argentynie, urzędników Uniwersytetu Kataru i zespołów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych”.Ciągłe monitorowanie dostępu nie będzie łatwym zadaniem. Przede wszystkim po ogłoszeniu, że Argentyna nie będzie jedyną drużyną, która będzie trenować w tym miejscu. Tutaj też pojawia się kolejna waga ciężka, która aspiruje do mistrzostwa: Hiszpania. „Infrastruktura sportowa zostanie podzielona na dwie drużyny, Argentynę i Hiszpanię. To samo stanie się z przestrzenią dostępną dla hoteli i rozrywki” – mówi Pervay. Ściśle mówiąc, 33 boiska treningowe (32 drużyny na 40 drużyn i jeszcze jedno dla sędziów). ) posiadają identyczne udogodnienia: dwa naturalne boiska trawiaste ze sztucznym oświetleniem, parking, podium dla widowni, szatnie dla piłkarzy i trenerów, konferencja prasowa, sala przerw i jadalni, miejsce dla mediów i kanałów telewizyjnych, ambulatorium, gabinety, pomieszczenia rehabilitacyjne i sala gimnastyczna.Większość tych schronów była wykorzystywana podczas Pucharu Arabów 2021, turnieju, który był sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata.

Obrazy AML
Główny obszar nieruchomości. Uniwersytet w Katarze oferuje swoim studentom szeroką gamę sportów, a piłka nożna jest jedną z ulubionych dyscyplin

Program dni treningowych będzie prosty: po śniadaniu w hotelowym terenie argentyńscy piłkarze przejdą drogą, która oddziela ich od boiska treningowego. Przebierają się w jednej z dwóch szatni i będą gotowi do wyjścia na boisko. Jest szczegół: trawa będzie identyczna na całej planszy, a dostarczył ją Qatar 2022 Legacy Committee. Następnie wszystkie drużyny będą trenować w tych samych warunkach. Argentyna będzie miała do dyspozycji dwa stadiony: główny kort z ławkami i duży amfiteatr, w którym prawdopodobnie będą gromadzić się certyfikowani dziennikarze, aby śledzić treningi. Bramki są mobilne, więc Scaloni będzie mógł grać w piłkę na małych przestrzeniach lub proponować ćwiczenia na określonym sektorze boiska. Dodatkowo miejsce ma sztuczne oświetlenie, więc Możliwe będą ćwiczenia nocne. W ten sposób DT urodzony w Bugato (Santa Fe) byłby w stanie Naśladując warunki pierwszego meczu z Arabią Saudyjską, który rozpocznie się 22. (czasu katarskiego). Sport to kolejny element programu studiów na tej uczelni, która oferuje 48 stopni licencjackich, 23 stopnie magisterskie i 9 doktoranckich. To nie jest nowa jednostka (założona w 1971 r.): Nowością jest jej poświęcenie się sportowi. Daje swoim studentom możliwość uprawiania różnych dyscyplin w różnych ośrodkach szkoleniowych, podzielonych na trzy kompleksy. według Strona internetowa, Ponad 30 sal gimnastycznych i kortów może służyć alternatywnie do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa halowego, piłki ręcznej, futsalu, badmintona i squasha. Posiada również aquacentrum: trzy baseny (jeden olimpijski, jeden do skoków ozdobnych i jeden do nauki). Na terenie obiektu znajduje się strefa rekreacyjna z sauną i jacuzzi z ciepłą i zimną wodą. Potwierdzeniem, że Argentyna i Hiszpania spełniają swoje marzenia o mistrzostwach świata w obiektach tej uczelni, były ogólnokrajowe wiadomości w Katarze. „Uniwersytet wita Argentynę, którą wybrał jako gospodarza swojej reprezentacji na Mistrzostwa Świata” – powiedział dr Hassan Al-Derham, szef fundacji. Dodał: „Delegacja AFC odwiedziła uniwersytet i jego udogodnienia oraz zakwaterowanie. Każdy budynek ma najlepszą infrastrukturę, zgodną z międzynarodowymi specyfikacjami i z naszym pragnieniem, aby zawsze służyć najlepszym”.

Obrazy AML
Obrazy AML
Obrazy AML
Wady Departamentu Obrony. Projekt wnętrza miejsca, w którym będą mieszkać zawodnicy podczas Mistrzostw Świata

Kampus uniwersytetu w Katarze jest strategicznie położony: w równej odległości od międzynarodowego lotniska Hamad i stadionu Lusail. W zaledwie 20 minut samochodem można dotrzeć do obu miejsc. Stadion 974, scena meczu z Polską, bliżej: niecałe 15 minut. Zawsze na autostradzie. Zawsze bez opłat. Ale dodatkowo ci, którzy muszą udać się na miejsce szkolenia, będą mogli to zrobić bez problemów metrem (jest stacja na czerwonej linii). Tak, po wyjściu na powierzchnię odwiedzającemu może zająć około pół godziny, aby dotrzeć do boisk piłkarskich, na których Messi i jego towarzysze będą trenować. Zastrzeżenie jest więc proste: jeśli korzystasz z metra, musisz jechać z czasem.
mrugnięcie losuZ przymrużeniem oka drogi uniwersytetu w Katarze i Argentyny przecięły się. Rzuty karne obaliły Egipt przeciwko Senegalowi w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Afryce. Faraonowie zarezerwowali już majątek, który byłby ich wyłączną własnością, gdyby uzyskali bilet na ekumeniczne wydarzenie. To miejsce było puste po wyeliminowaniu. W ten sposób, po wizycie w Claudio Tapia (prezes AFC) i Walterze Samuelu (asystent Scaloni), nowym pracownikiem został zespół argentyński.
Fani gangsterów są pasjonatami konta. To miejsce zostało wybrane przez Jürgena Kloppa, aby przygotować się do Klubowych Mistrzostw Świata 2019 z Liverpoolem. Drużyna angielska utrzymała puchar Po pokonaniu w finale mistrza Copa Libertadores Flamengo. Ponad 47 milionów Argentyńczyków chce, aby historia się powtórzyła. A zamiast Holendra Virgila van Dijka trofeum podnosi Lionel Messi.

kredyty

Byłem zaangażowany

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.