Wykluczając czy integrując Rosjan? Sport dzieli się na dwa obozy

Ponad rok po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nieco ponad rok po rozpoczęciu wojny Igrzyska Olimpijskie w ParyżuSport jest bardziej niż kiedykolwiek podzielony co do tego, co zrobić z rosyjskimi sportowcami.

Czy rosyjscy (i białoruscy) sportowcy powinni mieć prawo startu w igrzyskach olimpijskich? Dla wszystkich czy tylko dla tych, którzy otwarcie wystąpili przeciwko róży? Pozytywnie, czy muszą konkurować z flagą rosyjską lub flagą neutralną? Czy wszyscy są wykluczeni? Tak jest teraz Debaty sportowe z wielkim podziałem.

i to jest Każdy związek mówi jedno. Podczas gdy niektórzy nie rezygnują z prawa weta, jak lekkoatletyka, król każdej imprezy olimpijskiej, inni opowiadają się za otwarciem drogi powrotnej. A wszystko to z Międzynarodowy Komitet Olimpijski (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) popiera powrót tych sportowców – bez pokazywania nigdzie rosyjskiej flagi – w świetle sceptycyzmu wielu międzynarodowych federacji sportowych, co do tego, że niewiele ponad rok po igrzyskach w Paryżu nie osiągnięto porozumienia w fundamentalnej kwestii 2024:

lekkoatletyka

Sebastian Coe, Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF) głośno broni rosyjskich i białoruskich sportowców Należy je wykluczyć Od konkurencji, uznając, że sankcje nałożone na ich kraje „wydawały się być jedynym pokojowym sposobem przeciwstawienia się rosyjskim środkom i zaprowadzenia pokoju”.

pływanie

Międzynarodowa Federacja Pływacka była jedną z tych, które ją zawetowały, ale w ostatnich miesiącach promował ją Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Otworzyli drogę Aby Rosjanie i Białorusini rywalizowali. Żadna ostateczna decyzja nie zostanie podjęta przed rozpoczęciem mistrzostw świata, które odbędą się w Japonii w lipcu przyszłego roku.

Tenis

Jest to jeden ze sportów, których jest więcej napięcia i wąskie. Rosjanie i Białorusini mogą brać udział w turniejach ATP i WTA, ale bez flagi swojego kraju. Mają zakaz udziału w Pucharze Davisa. W zeszłym roku zostali wykluczeni WimbledonAle Turf Grand Slam już ogłosił, że zostanie przyjęty w tym roku.

piłka nożna

Piłka nożna na igrzyskach olimpijskich. Nie chodzi o to, że jest to najpopularniejszy i najważniejszy sport, ale to, co dzieje się na co dzień, ma znaczenie. Rosja została wykluczona z eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze i Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Myślisz o przeprowadzce do Azji? Rozgrywane są tam zawody kontynentalne na szczeblu klubowym i reprezentacyjnym. Białoruś może nadal konkurować.

Klub Sportowy

Rosyjskie i białoruskie gimnastyczki wciąż są zawieszone, ale ostatnio pokazał się szef międzynarodowej federacji zwolennik jego powrotu. Międzynarodowe biegi sportowe odbędą się w Turcji w dniach 12-13 maja.

Ogrodzenie

Międzynarodowa Federacja to Bardziej chodziło o powtórkę Dla Rosjan i Białorusinów. Zrobiono to na początku marca. Ponad 300 czynnych i emerytowanych szermierzy wysłało list otwarty do prezydenta MKOl Thomasa Bacha – który był mistrzem olimpijskim w tej dziedzinie – oskarżając ich o przedkładanie interesów Rosji nad interesy Ukrainy.

jazda konna

Międzynarodowa Federacja powtórzyła w zeszłym tygodniu, że odeszli rosyjscy i białoruscy kolarze Wyłączony wszystkich swoich konkursach.

gry europejskie

Od 21 czerwca do 2 lipca br. w Krakowie (Polska) odbędą się Igrzyska Europejskie. Są rodzajem Miniolimpiada Obejmuje 18 dyscyplin olimpijskich i będzie służył jako klasyfikacja Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nie będzie ich tutaj Rosjan czy Białorusinów, co już teraz wiedzie ich trudną drogą do imprezy olimpijskiej, gdyby w końcu dopuszczono ich do rywalizacji w stolicy Francji.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *