91% Argentyńczyków uważa, że ​​kraj zmierza w „złym kierunku”.

91% Argentyńczyków uważa, że ​​kraj zmierza w „złym kierunku”.

Krajem o największym odsetku obaw o inflację była Argentynaliczba sięgająca 71%. Dane pochodzą z globalnego badania przeprowadzanego co miesiąc przez międzynarodową firmę konsultingową IpsosPokazuje też, że ponad 90 proc. ankietowanych w naszym kraju Uważa, że ​​kraj idzie złą ścieżką.

Globalnie obawy o inflację Problem wzrósł trzynasty miesiąc z rzędu i powoduje większą niepewność Piąty miesiąc z rzędu – krok Miesięczny przegląd raportu Co martwi świat? (Co jest zmartwieniem świata).

Badanie analizuje to, co opinia publiczna w 28 krajach identyfikuje jako najważniejsze kwestie społeczne i polityczne. Inflacja, przestępczość i przemoc, bezrobocie i zatrudnienie, ubóstwo i nierówności społeczne, korupcja finansowa i polityczna oraz koronawirus.

Najczęściej cytowane koncerny w 28 krajach świata. Inflacja jest najwyższa na świecie. Źródło: Raport Co martwi świat.

70% Argentyńczyków uważa, że ​​z powodu inflacji stracą status społeczny

W ostatnim opublikowanym raporcie zebrano dane między 22 lipca 2022 a 5 sierpnia 2022 na podstawie opinii 19 508 osób z 28 krajów. Stamtąd średnio czterech na dziesięciu (39%) Mówią, że inflacja jest głównym problemem, przed którym stoi ich kraj.

Spośród 28 krajów, z którymi przeprowadzono konsultacje, 11 wymieniło inflację jako główny problem. A w tym rankingu Argentyna zajmuje pierwsze miejsce: 71% ankietowanych deklaruje, że obawia się tego problemu.

Spis ludności Argentyny
Inflacja: Argentyna zajmuje pierwsze miejsce na liście krajów najbardziej zaniepokojonych tym problemem. Źródło: Raport Co martwi świat.

„Argentyna Pozostaje krajem najbardziej zaniepokojonym inflacją, a jej wskaźnik wzrósł w tym miesiącu do 71% po wzroście o 6 punktów procentowych. „Jest to główny problem w 11 krajach: Argentynie, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Turcji i Stanach Zjednoczonych” – opisuje raport konsultanta.

Największe obawy w tej kwestii pojawiły się w Arabii Saudyjskiej (o 24% więcej niż przed miesiącem), Meksyku (wzrost o 10%) i Polsce (8%).

W pierwszej piątce na świecie znalazły się obawy o inflację na czele świata, ubóstwo i nierówności społeczne (31%), bezrobocie (27%), przestępczość i przemoc (26%) oraz korupcję finansową lub polityczną (25%). Obawy.

„Właściwa ścieżka” lub „Zła ścieżka”: jak zareagowała Argentyna

Pytany o kierunek kraju, czy zmierza on w „właściwym” czy „niewłaściwym” kierunku, Na ostatnim miejscu jest Argentyna, gdzie 91% respondentów twierdzi, że to „zły kierunek”, a 9% uważa, że ​​to „właściwa ścieżka”.

Na pierwszym miejscu jest Arabia Saudyjska: 92% uważa, że ​​sprawy idą w dobrym kierunku w tym kraju.

Badanie inflacji
„Czy powiedziałbyś, że sprawy idą w dobrym czy złym kierunku w tym kraju?” – pyta ankieta Ipsos. Źródło: Raport Co martwi świat.

Obecna sytuacja gospodarcza: Tylko 5% Argentyńczyków uważa, że ​​jest „dobra”.

W 28 krajach jedna trzecia twierdzi, że obecna sytuacja gospodarcza w ich kraju jest dobra (33%), a dwie trzecie uważa, że ​​jest zła (67%).

Na szczycie listy znalazła się Arabia Saudyjska, która w 97% oceniła sytuację gospodarczą kraju jako dobrą. To najwyższy łączny wynik dla Arabii Saudyjskiej (stan na czerwiec 2022 r.).

Spis ludności Argentyny
Jak opisałbyś sytuację gospodarczą swojego kraju? W Argentynie 95% powiedziało „źle”. Źródło: Raport Co martwi świat.

Na przeciwległym końcu znajduje się Argentyna. To ostatnie miejsce w tabeli: tylko 5% respondentów określa sytuację gospodarczą kraju jako „dobrą”.

Liczba ta jest najniższa w porównaniu z poprzednimi badaniami i jest zbliżona do uzyskanej w kwietniu 2019 r. Od tego czasu istnieją różnice, co widać na poniższym wykresie.

Spis ludności Argentyny
Źródło: Raport Co martwi świat.

W WIEKU

Ty też będziesz

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *