Brazylia: komisja parlamentarna wzywa do „zawieszenia” Bolsonaro w sieciach społecznościowych

Brazylia: komisja parlamentarna wzywa do „zawieszenia” Bolsonaro w sieciach społecznościowych
Senatorowie głosują dziś nad swoim raportem końcowym, w którym prezydentowi zarzuca się dziewięć zbrodni, w tym zbrodnię przeciwko ludzkości

Komisja parlamentarna badająca zarządzanie epidemią przez rząd brazylijski zawarła w swoim raporcie końcowym „zawieszenie” prezydenta Jaira Bolsonaro z sieci społecznościowych, po tym, jak fałszywie powiązał osoby zaszczepione przeciwko wirusowi Corona z możliwością zarażenia się AIDS.

W tekście podkreślono, że „fałszywe informacje” prezydenta nie są „osobistymi opiniami” ze względu na jego stanowisko. «Twoje dane do niej Charakter oficjalnych decyzji, które dotkliwie wpływają na ludność„, Ostrzeżenie.

Podobnie jest proszony o „wycofanie się z krajowego łańcucha, zaprzeczając powiązaniu między szczepieniami przeciwko koronawirusowi a rozwojem AIDS”, a jeśli tego nie zrobi, zostanie ukarany grzywną w wysokości 50 000 riali (około 9000 USD) za każdy dzień niezgodności z orzeczeniem sądu.

W swojej cotygodniowej audycji w zeszły czwartek Bolsonaro przytoczył fałszywą historię w sieciach, że doniesienia z Wielkiej Brytanii „wskazywały”, że w pełni zaszczepieni ludzie mogą zachorować na AIDS „znacznie szybciej niż oczekiwano”.

Brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Potwierdzony Do brazylijskich mediów doniesiono, że wiadomości pochodzą z fałszywej strony informacyjnej.

Ze swojej strony sprawozdawca komisji, Renan Caleros, nazwał Bolsonaro we wtorek „seryjnym mordercą”. „Ta odpowiedzialność” [la muerte de los brasileños por el covid-19] Należy do wielu ludzi i jest wiele osób zaangażowanych, ale zasadniczo należy do prezydenta, tego „seryjnego mordercy” (…) Teraz po ogłoszeniu, że szczepionka może zapewnić AIDS, wyraźnie widać, że Nie szanuj życia Brazylijczyków– potwierdził prasie.

usuń wideo

Komentarze prezydenta skłoniły Facebook i Instagram do usunięcia wideo, a platforma YouTube zawiesiła na tydzień działalność kanału Bolsonaro, który ma ponad 3,5 mln subskrybentów.

Po raz pierwszy Facebook i Instagram usunęły kanał na żywo prezydenta. W 2020 roku platformy usunęły nagrany film, w którym Bolsonaro był widziany generujący tłumy, a drugi w nim przekonywać Używanie chlorochiny w celu zapobiegania wirusowi koronowemu, czego eksperci odradzają.

Komisja podjęła decyzję w ostatniej chwili, od wtorku Zagłosuj na wnioskami ze swojego raportu. Dokument, który ma ponad 1288 stron, zaleca obciążanie za to prezydenta Dziewięć zbrodni Związany z kryzysem pandemicznym, który spowodował już ponad 605 000 zgonów i ponad 21,7 mln zarażonych osób.

Według raportu Bolsonaro był odpowiedzialny za zbrodnie „epidemii, która doprowadziła do śmierci; naruszenie zapobiegawczych środków sanitarnych; nieprawidłowe wykorzystanie środków publicznych; podżeganie do przestępstwa; fałszowanie dokumentów prywatnych; szarlataneria; Zbrodnia napadu jest zbrodnią przeciwko ludzkości i zbrodnią odpowiedzialności”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *