Esclavas y Reyes Premiery w USA – NBC 51 Miami

Esclavas y Reyes Premiery w USA – NBC 51 Miami

W poniedziałek 22 sierpnia i wtorek 23 sierpnia w Stanach Zjednoczonych zostanie otwarty film „Slaves and Kings” oparty na życiu Antonio Marii Clareta, hiszpańskiego zakonnika, misjonarza apostolskiego i arcybiskupa Kuby, który walczył o zniesienie niewolnictwo.

Część zespołu, który umożliwił ten film, rozmawiała z Telemundo 51, aby powiedzieć nam, co kryje się za tym filmem.

Pablo Moreno, reżyser Esclavas y Reyes, opowiada o filmie i postaci, która go inspiruje. „Ma bardzo imponujące życie, które wywarło trwały wpływ do dnia dzisiejszego”.

Antonio Maria Claret urodził się w 1807 roku w Saliente de Llobregat w Barcelonie w Hiszpanii w rodzinie chrześcijańskiej, z której odziedziczył wiarę, dzięki czemu podjął pracę apostolską, co uczyniło go arcybiskupem Kuby.

Po otrzymaniu święceń kapłańskich założył Misjonarzy Niepokalanego Serca Maryi, zwanych Klarytanami.

Mówiąc o swoim filmie, Moreno mówi: „Na Kubie bezpośrednio konfrontuje się z niewolnikami, walczy z rasizmem, najpierw zezwala na małżeństwa międzyrasowe, a potem bardzo aktywnie walczy z handlarzami ludźmi”.

Wyjaśnia, że ​​to spowodowało, że Klaret zderzył się z zamożnymi klasami na wyspie, a nawet stał się ofiarą ataku.

„Utworzenie sieci szkolnych gospodarstw rolnych, aby pomóc wszystkim, którzy nie mieli przyszłości, w nauce handlu i alokacji swego rodzaju konta oszczędnościowego, aby ułatwić im utrzymanie i niezależność ekonomiczną”.
Miłość Kubańczyków była wzajemna i dlatego została poświęcona portretowi najbardziej czczonej do tej pory Maryi: Virgen de la Caridad del Cooper.

Byron Macias, misjonarz klaret, mówi Antonio Maria Claret „odcisnął piętno nie tylko w społecznej konstrukcji Kuby, ale także w sercach i wierze ludzi”.

Nawet po jego śmierci wrogowie Klareta zdradzali jego wyczyny, dlatego z filmów Bosko chcą pokazać ci jego prawdziwą biografię.

O filmie mówiła również Lucia Gonzalez-Prandiaran z dystrybutora Bosco Films. „Są dwie godziny twojego czasu, w których opuścisz to miejsce całkowicie, bo to prawda, że ​​to prawdziwa historia bohatera, ale przede wszystkim wyjdziesz z zastrzykiem chęci zrobienia czegoś trochę lepszego.”

Nazywają go bohaterem, bo po 150 latach zapewniają, że spełniło się wszystko, dla czego Claret ryzykował życiem.

Aby dowiedzieć się, które kina w Stanach Zjednoczonych będą dostępne, możesz przejść do Strona niewolników i królów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *