Grupa nieruchomości skupiająca się na branży spożywczej widzi polską ekspansję po francuskim wprowadzeniu

Greenman Investments, menadżer ds. Finansowania nieruchomości, który koncentruje się na rynku spożywczym, planuje dalszą ekspansję w Europie po utworzeniu nowej firmy we Francji, która ma uzyskać zgodę organów regulacyjnych tej wiosny.

Firma Greenman, założona przez Johnny’ego Wilkinsona, utworzyła Greenman Earth we Francji jako zarządzającego alternatywnym funduszem inwestycyjnym, który będzie inwestował w tym kraju po pozyskaniu kapitału od inwestorów francuskich.

Grupa zatrudniła trzech pracowników do prowadzenia francuskiego biznesu, w tym Abhishek Jah, byłego zastępcę dyrektora ds. Inwestycji w Kieber; Ronain O’Mahoney, były szef kapitału rodzinnego w Zeus Capital, był dyrektorem zarządzającym i prezesem ds. Wyceny.

W wywiadzie Citywire, Wilkinson powiedział, że firma rozszerzy działalność na inne kraje UE jeszcze w tym roku, koncentrując się głównie na Polsce.

„Niektórzy z naszych największych detalistów w Niemczech działają również w Polsce. Ze strategicznego punktu widzenia Polska stoi na skraju Europy. Teraz, po odejściu Wielkiej Brytanii, Polska będzie miała do odegrania ogromną rolę w przyszłości Unii Europejskiej. Polska dominuje na Bliskim Wschodzie w Unii Europejskiej ”- powiedział Wilkinson.

Greenman Investments koncentruje się na nieruchomościach związanych ze sklepami spożywczymi, przy czym co najmniej 40% czynszu pochodzi z rynku spożywczego.

Grupa zarządza obecnie Greenman Open z siedzibą w Luksemburgu, inwestującym w niemieckie nieruchomości i posiadającym aktywa o wartości 90.890 milionów dolarów do końca 2020 roku. Fundusz posiada 75 aktywów, 4-4-45 ogólnej wartości aktywów.

Jest to fundusz typu semi-open end, który regularnie zbiera pieniądze od inwestorów, otwierając się na nowy kapitał co kwartał. Struktura funduszu sprawia, że ​​inwestorzy mogą odzyskiwać swój kapitał cztery razy w roku. Jest otwarty dla osób fizycznych, emerytur, korporacji i inwestorów powierniczych.

Nowy cel

Chociaż rok 2020 był trudnym rokiem dla wielu inwestorów w nieruchomości, skupienie się Greenmana na rynku spożywczym opłaciło się. Średnio fundusz zbiera 91,5% spodziewanego rocznego dochodu z najmu, co oznacza, że ​​menedżerowie mogą osiągnąć swoje cele – powiedział Wilkinson.

Fundusz, który ma roczną opłatę za zarządzanie w wysokości 1,35% NAV, odnotował 1,6% wzrost wartości aktywów netto w okresie 12 miesięcy. Po dystrybucji 4,1% wśród inwestorów strategia odnotowała 5,7% całkowitych zwrotów. Wilkinson powiedział, że spodziewa się otrzymać 150 milionów dolarów nowego kapitału do końca tego roku.

Oprócz nieruchomości zespół skupił się również na innowacyjnych biznesach, które wpłyną na przyszłość dystrybucji żywności.

W październiku Greenman wziął udział w ostatniej rundzie zbierania funduszy dla firmy Manna zajmującej się dystrybucją dronów z Irlandii. Firma kończy obecnie okres próbny w Irlandii.

Wilkinson powiedział, że firma pracuje nad umiejscowieniem jednej z lokalizacji Greenmana w Niemczech z pionową działalnością rolniczą w Szkocji.

„Łańcuchy dystrybucji się zmieniają, a globalne ocieplenie wpływa na rolnictwo” – powiedział. „Klienci chcą mieć czyste, zielone i lokalne składniki [is rising]. ’

W ramach planów firmy Greenman, zmierzających do zrozumienia zmieniającej się dynamiki handlu detalicznego artykułami spożywczymi, firma zamierza do końca 2025 r. Uzyskać 5% przychodów z działalności niezwiązanej z nieruchomościami.

„To dobrze wpisuje się w nasze cele ESG. Chcemy być jasnozielonym funduszem … i skupiamy się na dwóch obszarach mieszanej oszczędności energii i produkcji energii. To znaczy kupując bardziej ekologiczne budynki i czyniąc je bardziej zielonymi.

„Z kontekstu społecznego [involves] Lokalne społeczności, wydarzenia, edukacja i, jak możesz sobie wyobrazić, organizacje charytatywne zajmujące się produkcją żywności i lokalnymi składnikami. Mamy nadzieję, że część tych, którzy osiągną cele ESG do 2025 r., Przyczyni się do tych 5% – powiedział.You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *