Hotele w Polsce puste z powodu wojny na Ukrainie | Nowości hotelowe

Hotele w Polsce puste z powodu wojny na Ukrainie |  Nowości hotelowe

Marek Czerny z Hotelu Białowieża w Białowieży powiedział, że o tej porze zeszłego roku, mimo że Covid trafił do kraju, był zarezerwowany w 60 proc. Jednak dziś pozostaje na poziomie 10 proc. Twoja firma jest na skraju katastrofy (Polska, Rumunia i Węgry: wielu pasażerów wyjeżdżających i niewielu powracających).

Białowieża jest jednym z miast, które nie zostały trafione rosyjską bombą, ale najbardziej ucierpiały w wyniku wojny, bo znajduje się w Polsce, ale tylko 5 km od granicy z Białorusią, którą polskie władze całkowicie zablokowały. Piątek. Miesiącami mieli do niego dostęp tylko mieszkańcy, więc byli pozbawieni turystów.

Lokalni urzędnicy zdają sobie sprawę z katastrofy ekonomicznej, z jaką się borykają, połączonej z ogólną ignorancją ich problemów. Kto posłucha Ukraińców, jeśli są tacy źli! Oprócz strachu przed ludźmi zbliżającymi się do granicy pojawia się problem uchodźców, którzy zmuszeni są do budowy metalowej bariery z Białorusią, która odstrasza turystów.

Teraz urzędnicy w regionie proszą polski rząd w Warszawie o pomoc, zwłaszcza w przypadku szkód w turystyce. Bo granica Polski jest tym, czym jest dzisiaj: nie ma turystyki, działalności gospodarczej, granic.

Lato jest tutaj. Media, nawet regionalne, zignorowały ich. I jak możesz sobie wyobrazić, nikt nie widzi możliwości zakończenia wojny dzisiaj. Na Ukrainę nadchodzi pomoc, choć jej cierpienie jest wielkie, ale Polska nie, bo jej problemy nie. Nie ma też firmy, którą reprezentują w mediach.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *