Kongresmenka potwierdza, że ​​prywatyzacja ma na celu rozbicie Portoryko

Diputada afirma privatización persigue desmantelar Puerto Rico

San Juan: Prywatyzacja majątku Portorykańczyków promowana dziś przez politykę gubernatora aneksji Pedro Pierluisi ma na celu rozmontowanie Portoryko, według przedstawicielki Mariany Nogales Molinelli.

Rzeczniczka Ruchu Selektywnego Zwycięstwa Obywatelskiego (MVC) w Izbie Reprezentantów określiła plan, który był rozwijany od 2009 roku, by rozbić rząd wyspy, jako „monopol” na zaspokojenie głównych interesów zagranicznych.

Aby ograniczyć taką sytuację, proponuje działania mające na celu odbudowę usług publicznych, w tym likwidację agencji PPP, anulowanie umów z LUMA Energy, HMS Ferries i San Juan Cruise Ports oraz ochronę dostępu ludzi do mieszkań.

„Puertopolio to gra bardzo podobna do Monopoly, ale zasady kolonialne i kongresowe zostały ustanowione przez pozbawionych skrupułów polityków w zmowie z bankami i sektorem bogatych i potężnych, zarówno w Portoryko, jak i poza nim” – powiedział parlamentarzysta.

Ta wizja, która pozbawia tę karaibską wyspę jej początków, wyklucza ludzi i polega tylko na rządzie do tego stopnia, że ​​służy on prywatyzacji, grabieży i wydaleniu tych, którzy nie mogą zapłacić.

Nogales Molinelli zauważył: „Rząd Portoryko posiadał niezbędne agencje i firmy, które planowały, badały, określały ilościowo i mierzyły standardy w celu ustanowienia polityki publicznej (ukierunkowanej na) rozwój gospodarczy i społeczny, ale jego demontaż doprowadził nas do tego momentu. ”..

Aby ujawnić, że Puszka Pandory jest knowana w polityce portorykańskiej, przedstawiciel Nogales Molinelli zasugerował utworzenie komisji prawdy.

W ten sposób, powiedział, „w jaki sposób byli konserwatyści i inni wyżsi urzędnicy skorzystali z polityki prywatyzacji, sprzedaży i przesiedleń do dnia dzisiejszego”.

Powiedział, że podczas administracji Ludwika C. Fortunio zatwierdzono ustawodawstwo, które położyło podwaliny pod społeczną i gospodarczą katastrofę, w jakiej znalazło się Portoryko.

„Pod Fortuño zatwierdzono ustawę 6 i ustawę 7 z 2009 r., powodując utratę tysięcy urzędników publicznych i likwidację agencji, takich jak DRNA (Departament Zasobów Naturalnych i Środowiskowych), poprzez zachęty do przechodzenia na emeryturę i zwolnienia, bez wysiłków zmierzających do zastępować pracowników lub chronić instytucjonalną pamięć”.

W tym czasie powstały dwa popularne podmioty: Urząd ds. Partnerstw Publiczno-Prywatnych (Ustawa 29 z 2009 r.) w celu promowania prywatyzacji oraz Biuro Zarządzania Pozwoleniami (Ustawa 161 z 2009 r.), które przejęło uprawnienia od Rady Planowania, DNER i Puerto Rican Institute of Culture (ICP), Dopuścił do zniszczenia kraju.

Aby przeciwdziałać tej sytuacji, zaproponował zgodę na szereg środków mających na celu odbudowę Portoryko i zachowanie jego integralności jako narodu. (PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *