Kontrowersje w Polsce wokół utworzenia rejestru ciąż

  • Partie opozycyjne oświadczyły, że nie będą startować w wyborach uzupełniających

lider polskiej opozycji, Donalda Zmierzchu, Krytykowany w poniedziałek przez A.J. Nowe polecenie To rozszerza się Zbieranie danych medycznych Weź pod uwagę, że prowadzi to do stworzenia „rejestru ciąży” w celu wykrycia możliwości zajścia w ciążę Nielegalna aborcja.

Kość słoniowa jest określana jako Stanowisko sprawiedliwości Zatwierdzony w poniedziałek, w miniony piątek polski minister zdrowia Adam Nidzilsky wezwał lekarzy do zebrania informacji na temat kobiet w ciąży i ich stylu życia.

Dane te są rejestrowane w publicznej służbie zdrowia i są dostępne dla lekarzy Wymuszony Co jeszcze Poinformuj władze Jeśli podejrzewają, że kobieta celowo wywołała aborcję lub spowodowała ją niezdrowymi nawykami. W Polsce reforma prawa ze stycznia 2021 r. zakazała aborcji praktycznie we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem tych, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia matki.

„Polskie kobiety potrzebują uwagi, a nie powściągliwości” – podkreślił główny lider polskiej opozycji w komunikacie dla prasy (południe). Tusk dodał, że chce, aby zrozumieli go ci, którzy wpadli na ten pomysł Polki to niezależni ludzieZaznaczył, że obywatele z pełnią praw „i to jest inicjatywa” zrodzona z umysłów polityków płci męskiej z pewnym problemem dojrzałości”.

Tylko dostęp medyczny

Ze swojej strony rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech AndrusiewiczNowy środek z poniedziałku obiecywał „nie tworzyć żadnych zapisów”, a jedynie poszerzać informacje gromadzone zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej i mieć dostęp tylko do historii opowiadanej przez lekarzy.

Obejmuje to listę leków przyjmowanych przez kobietę w ciąży, jej alergie, grupę krwi oraz kompleksowe monitorowanie rozwoju ciąży. W ostatnich miesiącach co najmniej dwie kobiety zmarły w polskich szpitalach w warunkach obecności lekarzy Opóźnili ekstrakcję martwego już zarodka Lub poważne zagrożenie życia matki.

Powiązane wiadomości

Rodziny ofiar powiedziały, że zrobiły to ze strachu Ubierz ramę Nawet w przypadku wykrycia poważnego i nieodwracalnego załamania się płodu przerwanie ciąży jest przestępstwem.

Podczas pierwszej kadencji radykalny konserwatywny rząd polski dążył do całkowitego zakazu aborcji i wprowadzenia przepisów, które pozwoliłyby kobiecie w ciąży zgłosić się na policję, jeśli okaże się, że pali, pije lub angażuje się w czynności zagrażające życiu. płodu. Jednak fala protestów w całym kraju – znana jako „czarne protesty” – doprowadziła do wycofania tych propozycji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.