Marzec w Chile, aby zatwierdzić ogólną amnestię

Marzec w Chile, aby zatwierdzić ogólną amnestię

Stowarzyszenie Krewnych Więźniów Politycznych i inne organizacje wezwały różne sektory chilijskiego społeczeństwa w niedzielę na ulicach stolicy Santiago de Chile do żądania zatwierdzenia ogólnej ustawy o amnestii dla zatrzymanych podczas wybuchu w 2019 r., podały lokalne media . .

Do podstawowego żądania pilnego uchwalenia ogólnego prawa amnestii w chilijskim senacie dodaje krewnych i protestujących, którzy mają wyjaśnić prawdę, domagając się sprawiedliwości i zadośćuczynienia za zmarłych, ofiary obrażeń, nadużyć seksualnych i innych naruszeń praw człowieka. i agenci policji.

Żądają także zaprzestania kryminalizacji mobilizacji społecznej wspieranej przez formy wyrazu kulturowego, takie jak piosenki, zespoły, zbiorowe interwencje poetyckie oraz obecność konwojów protestujących na rowerach.

Ich żądania obejmują również zaprzestanie przez rząd potencjalnego wykorzystywania prezydenckiego weta lub odwoływania się do Trybunału Konstytucyjnego w celu zablokowania lub uchylenia ustawy.

Nawiasem mówiąc, ustawa została zatwierdzona w Senacie przez Komisje Praw Człowieka, Bezpieczeństwa Publicznego i Konstytucji, w której senatorowie, którzy ją wprowadzili, twierdzili, że nastąpiła „nieproporcjonalna reakcja państwa, po której nastąpiły masowe aresztowania i liczne postępowania karne”.

Powtórzono demonstrację Stowarzyszenia Więźniów Politycznych Członków Rodzin oraz różnych chilijskich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, domagających się uwolnienia zatrzymanych, po potępieniu nadużywania aresztu prewencyjnego, opieszałości procedur sądowych i stosowania specjalistycznego ustawodawstwa do kryminalizacji protestów.

Tymczasem prezydent Sebastian Pinera kilkakrotnie stwierdził, że „w Chile nie ma więźniów politycznych”, ponieważ „nikt nie jest pozbawiony wolności z powodu swojego sposobu myślenia”, zauważając, że te zatrzymane osoby zostały aresztowane przez komisję kryminalną podczas protestów w 2019 r. .

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *