Mistrzostwa Świata na żywo w Arabii Saudyjskiej w Katarze

Francuz Herve Renard, znany jako „Biały Mag” ze względu na swoje bogate doświadczenie w afrykańskiej piłce nożnej, wykorzystał idealną kombinację w przerwie przeciwko Argentynie, aby wręczyć Arabii Saudyjskiej pierwszy dzwonek Kataru 2022, teraz złowieszczy eliksir. Polskę i jej lidera Roberta Lewandowskiego z Barcelony dotknęła klątwa na mundialu.

Zwycięstwo azjatyckiej drużyny wstrząsnęło piłkarskim światem. Prawdziwa katastrofa. Najważniejsze wydarzenie zostało wypowiedziane w przerwie, kiedy Albiceleste prowadzili 1:0. Renard dotknął dumy swoich graczy, prosząc ich, aby wyjęli telefony komórkowe i zrobili zdjęcie Messiemu. Poprosił ich, aby wywarli na nich większą presję i szanowali fanów.

Zawodnicy z Arabii Saudyjskiej radykalnie zmienili swoje podejście i doprowadzili mecz do zdezorientowanych oczu widzów na stadionie Lusail i na całym świecie. Wzmocniona białą magią Renarda Argentyna padła ofiarą „Green Hawks”.

Francuski trener to prawdziwy lis, który rzadko wygrywa w swoim kraju i prowadził drużyny takie jak Zambia, Angola, Wybrzeże Kości Słoniowej i Maroko, zanim przeskoczył do azjatyckiego futbolu, Arabii Saudyjskiej.

Był blisko 1/8 finału w Rosji 2018 z marokańskim „Lwami z Atlasu”. A teraz niespodziewane zwycięstwo nad Argentyną. Trzyma je w dłoni. W wyniku nadziei na osiągnięcie Arabia Saudyjska jest gotowa do skoku. Do kadry zakwalifikował się dopiero na pierwszy mundial w 1994 roku w USA.

Polska nie mogła zremisować z Meksykiem. Miał wyraźną szansę na zwycięstwo, ale Guillermo „Memo” Ochoa obronił rzut karny przed Robertem Lewandowskim. Jeden z najpopularniejszych napastników światowego futbolu w ostatnim czasie, zawodnik Barcelony nie mógł przełamać swojej klątwy.

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."