Nadal dobry przepływ wyborców do głosowania w Ekwadorze (+ zdjęcia) – Prensa Latina

Nadal dobry przepływ wyborców do głosowania w Ekwadorze (+ zdjęcia) - Prensa Latina

Nie ulega wątpliwości, że pozycja elektoratu pozostaje cywilna i pokojowa. Prezydent jednostki Diana Atment powiedziała w drugim raporcie z dnia wyborów, że 45,34% z 12 milionów 688 000 911 uprawnionych do głosowania na terytorium kraju, na dzień 13:20, skorzystało już z prawa do głosowania.

Właściciel skorzystał z okazji, aby zaprosić tych, którzy nie otrzymali funduszy, aby udali się do przeciwnych okręgów wyborczych i powiedział: „My, Ekwadorczycy, musimy zabrać głos w wyborach i dać legitymację przyszłym wybranym władzom”.

Ze swojej strony wiceprzewodniczący Krajowej Rady Wyborczej Enrique Pitta potwierdził, że z przerwą w pierwszych sześciu godzinach trwania wystawy, proces przebiega normalnie, ponieważ podejmuje się działania mające na celu uniknięcie tłumów i fakt, że jest tylko jedna karta do głosowania. , Aby wybrać między dwoma dwumianami.

Z przekazanych danych wynika, że ​​spośród 4276 okręgów, w 3848 (co odpowiada 90 proc.), W 3848 (co stanowi 90 proc.) Zapisy wskazują na sprawny przebieg, w pozostałej części sprawy aglomeracyjne załatwiano zwinnie, przy wsparciu personelu Sił Zbrojnych i policja krajowa.

Radca Jose Cabrera wskazał głosowanie przy 4 385 preferencyjnych stołach dla seniorów i osób z niepełnosprawnością słuchową, wzrokową lub na wózku inwalidzkim, w których w ciągu pierwszych sześciu godzin przejeżdżało 20 352 obywateli.

Inne szacunki przedstawione przez członka Państwowej Rady Wyborczej Esthelę Acero wskazały, że w 99,33% okręgów władze były w stanie zweryfikować zgodność ze środkami bezpieczeństwa biologicznego, aby uniknąć zarażenia Covid-19 ze strony wyborców i członków rad przyjmujących głosy.

Wybory w Ekwadorze

W związku z tym wyjaśnił, że w 97,22 szkołach było również potwierdzenie wyczyszczenia ekranów i tabel tablic recepcyjnych.

Podobnie wszyscy członkowie Rady nalegali na prośby wyborców o przestrzeganie prawa do określania przyszłych uprawnień i podkreślali, że wszystkie protokoły wymagane do bezpiecznego wykonania tych działań są zagwarantowane.

Ekwador wyznacza dziś prezydenta i wiceprezydenta tego kraju na lata 2021-2025, wśród dwumianu Andresa Arauza Carlosa Rapascala z Progressive Alliance Unión por la Esperanza i Guillermo Lasso-Alfredo Borrero, przez centroprawicową koalicję CREO – Christian Social Przyjęcie.

jha / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *