Organizacja Narodów Zjednoczonych świętuje wyniki szczytu antykorupcyjnego w Egipcie

onu-celebra-resultados-de-cumbre-anticorrupcion-en-egipto

Kair, 18 grudnia (Prince Latina) Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości podkreśliło dziś wyniki niedawno zakończonego szczytu antykorupcyjnego w Egipcie, na którym przyjęto osiem rezolucji w celu zwalczania tej plagi.

W wypowiedziach dla oficjalnej egipskiej agencji prasowej na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej dyrektor tej organizacji Ghada Wali opisał dziewiątą sesję Konferencji Państw Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych przeciwko korupcji, która odbyła się na wybrzeżu kurort Sharm, jako zabytkowy. Szejk.

Oświadczenie zamykające wydarzenie ostrzegało przed rosnącym ryzykiem korupcji w wydatkach na ożywienie gospodarki i wzmocnienie systemów opieki zdrowotnej w następstwie kryzysu COVID-19.

Tekst wzywa również do promowania współpracy międzynarodowej, edukacji i upodmiotowienia młodzieży.

Podczas wydarzenia uczestnicy dokonali przeglądu wdrażania Konwencji Narodów Zjednoczonych przeciwko korupcji, jedynego prawnie wiążącego globalnego instrumentu walki z korupcją, oraz przeanalizowali strategie przeciwdziałania tej pladze.

W wydarzeniu, które odbyło się w dniach 13-18 grudnia wzięło udział ponad 2100 przedstawicieli ze 152 krajów (rzeczywistych lub wirtualnych).

W nagranej wiadomości Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres wezwał do utworzenia międzynarodowej jednostki antykorupcyjnej, którą uznał za niezbędną do ochrony praw człowieka.

Przywróćmy nadzieję i przywróćmy zaufanie do instytucji. Nadszedł czas, aby pracować nad bezpieczniejszą, dostatnią i sprawiedliwszą przyszłością”.

Przemawiając na szczycie, Wali powiedział, że świat traci każdego roku biliony dolarów z powodu korupcji w czasie, gdy każdy dolar musi zwiększyć inwestycje publiczne.

msm / rob

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *