Polska wyśle ​​na Ukrainę myśliwce MiG29

Polska zostanie wyprzedzona w nadchodzących tygodniach Kolejna z tych czerwonych linii nie jest narysowana Oczywiście Władimir Putin, ale wszyscy w Europie obawiają się: przekazanie Ukrainie Myśliwce. Nie będą to na razie urządzenia produkcji zachodniej, takie jak F16. Eurofightery Albo Saab Gripen, ale MiG29, myśliwiec pochodzenia radzieckiego.

Prezydent Andrej Duta obiecał w ten czwartek”Polska zapewni Cztery samoloty produkcji radzieckiej W nadchodzących dniach„A reszta będzie musiała zostać przestudiowana pod kątem późniejszej dostawy. Spośród 29 urządzeń, które nadal działają w tym kraju, jest ich łącznie prawdopodobnie kilkanaście, prawie wszystkie. Zatrzymał się w pobliżu granicy z KaliningrademRosyjska enklawa nad Bałtykiem.

Duda nie wyjaśnił, czy inne kraje zrobią to samo, chociaż Słowacja też to powiedziała Swoje nieużywane MiG29 wyśle ​​na Ukrainę, a eksperci oceniają 10 urządzeń. Niektóre z tych samolotów pochodziły z niemieckiej Luftwaffe w okresie NRD.

Zachodni członkowie NATO niechętnie odpowiadają na prośbę prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, mimo tych słów, o wysłanie mu samolotów bojowych. Zawsze były wypowiadane z myślą o zachodnich bojownikach. Nie ze starych sowieckich arsenałów. Polska i Słowacja mają te samoloty w swoich flotach od czasów Układu Warszawskiego przed upadkiem Związku Radzieckiego i wejściem do NATO.

Głowny cel

Ukraina też ma Nieznane myśliwce MiG29Chociaż nikt nie wie na pewno, ile pozostało po ponad roku wojny (w najlepszym razie około 30), stały się one głównym celem, zwłaszcza w pierwszych godzinach inwazji, te same pasy startowe zniszczone przez pociski dalekiego zasięgu.

W każdym razie te polskie i słowackie MiG29 Nie mają już kontaktu ze swoimi ukraińskimi krewnymi. Odkąd te kraje przystąpiły do ​​sojuszu, wszystkie te radzieckie samoloty, zaprojektowane w latach 70. XX wieku, zostały zmodyfikowane i zmodernizowane za pomocą zachodniej technologii i są oceniane o wiele bardziej wartościowo niż to, co ma dzisiejsza Ukraina.

MiG-29, to Wszedł do służby w 1983 roku na F16, nadal jest samolotem o dużych możliwościach w walce w zwarciu, bardzo zwrotnym i szybkim, przekraczającym Mach 2 i zdolnym do lądowania na nieprzygotowanych drogach, takich jak pasy startowe. Na długich dystansach każdy zachodni myśliwiec jest lepszy ze względu na zaawansowaną elektronikę, ale z bliskiej odległości, Śmiertelnym przeciwnikiem okazuje się MiG 29Jak pokazały pierwsze dni wojny, te ukraińskie samoloty zestrzeliły na niebie okupowanego kraju wiele nowoczesnych i dobrze uzbrojonych rosyjskich bombowców, co właściwie dało początek legendzie „Ducha Kijowa”. Te rosyjskie myśliwce są własnością nie jednego pilota, ale wielu.

Od tego czasu lotnictwo w konflikcie, zwłaszcza lotnictwo rosyjskie, To jest dowódOgraniczała się do wystrzeliwania rakiet i bomb z Rosji i własnego terytorium okupowanego, ale nie mogła przekroczyć tej granicy ze względu na wysoką celność ukraińskiej broni przeciwlotniczej.

Kilka źródeł ukraińskich potwierdza, że ​​Polska i Słowacja wymieniły już kilka części zamiennych tego samego samolotu, aby utrzymać ukraiński MiG 29 w locie. Nawet jakiś kompletny lot, ale nie ma potwierdzenia tej dostawy.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *