Polski premier jest pierwszym szefem rządu, który pogratulował włoskiemu kandydatowi Meloni

Madryt, wrzesień 26 (Europejska prasa) –

Premier Polski Mateusz Morawiecki był pierwszym szefem rządu, który pogratulował Gruzji Meloni, której wyniki sondażu exit poll dadzą skrajnie prawicowym partiom zdecydowaną większość.

„Gratulacje, Melony!” Morawiecki – szef rządu reprezentującego skrajnie prawicową partię Prawo i Sprawiedliwość (PIS) – świętował w niedzielę wieczorem, ponieważ sondaż przeprowadzony na zlecenie sieci RAI sugerował, że byłby partią z największą liczbą głosów. Bracia Prawicy we Włoszech, kierowani przez Meloniego.

Morawiecki spotkał się z Salvinim, obecnym kandydatem Ligi i byłym wiceprzewodniczącym i ministrem spraw wewnętrznych, przy poprzednich okazjach podczas włoskich wyborów; A z węgierskim premierem Viktorem Orbánem powinni stworzyć możliwą koalicję, która pozwoliłaby im zyskać siłę w UE.

Partia Meloniego zdobyłaby 22-26% głosów. Tymczasem Liga osiągnie od 8,5 do 12,5 procent, a Fuerza Italia zdobędzie 6 do 8 procent głosów.

Dlatego włoskie partie prawicowe wyraźnie wygrały niedzielne wybory parlamentarne, uzyskując poparcie od 41 do 45 procent, w porównaniu z partiami lewicowymi, które dodadzą 25,5% do 29 procent. 0,5 procent głosów.

Jeśli wyniki zostaną podtrzymane, Giorgia Meloni, szefowa Włoskiego Bractwa, stanie się wyraźnym kandydatem na premiera, czego Włochy nie mają dla kobiety.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.