Prezydent Biden podsumowuje szczyt demokracji, chwaląc jego użyteczność

Prezydent Biden podsumowuje szczyt demokracji, chwaląc jego użyteczność

Prezydent Joe Biden w swoim przemówieniu końcowym bronił użyteczności dwudniowego szczytu na temat demokracji, pomimo weta ze strony uczestników.

Zwrócił uwagę, że „to spotkanie pokazało, że demokracja jest wszędzie i że jej napastnicy nigdy nie zdołają ugasić płomienia wolności, który rozpalał się w ludzkich sercach przy każdej dawce na świecie” bez odwoływania się do tych wrogów, chociaż dzieje się tak, ponieważ z nich. Wykluczenie, Chiny i Rosja stoją na czele tych obaw.

Hiszpański prezydent twierdzi, że demokracja jest najlepszym antidotum na „autorytarny dryf”

„Demokracja nie zna granic, mówi wszystkimi językami, żyje w walce z korupcją, obrońcy praw człowieka, dziennikarze, pokojowi demonstranci są na pierwszej linii frontu na całym świecie. Obrona demokracji wymaga wysiłków całego społeczeństwa, a my mamy obowiązek słuchania naszych obywateli, aby wzmocnić ochronę demokracji i wprowadzić reformy, które sprawią, że rządy staną się bardziej przejrzyste”.

Kraj będący gospodarzem tego spotkania, które zgromadziło sto krajów, wezwał je wszystkie w przyszłym roku na drugi szczyt, na żywo, a nie wirtualny, w celu dokonania przeglądu wyników osiągniętych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

„Ułatwiliśmy rozmowę między Arizoną a Mannheim w Niemczech” — zauważył, potwierdzając znaczenie. „Słyszeliśmy obawy młodych ludzi, którzy są najbardziej zagrożeni w przyszłości i musimy zadbać o to, aby ich głosy miały znaczenie” – powiedział. „Musimy upewnić się, że technologia poprawia jakość życia obywateli, a nie ich ogranicza” – dodał.

Jego nadzieja na rozkwit osiągnięć wynika z energii i entuzjazmu, jaki znalazł w tym wydarzeniu, mimo że nie zostało ono zawarte konkretną umową dla uczestników, choć nawiązywał do umowy między Panamą, Kostaryką i Dominikaną wzmocnić swoje instytucje i współpracować w kwestiach przejrzystości, praw człowieka i rozwoju gospodarczego. „Mam nadzieję, że zobaczę więcej tych sojuszy i że każdy z uczestników rozważy wysiłki i wyniki” – powiedział.

Zbiegając się z tym globalnym spotkaniem, Stany Zjednoczone ogłosiły w piątek nałożenie sankcji na Chiny, Birmę, Koreę Północną i Bangladesz za działania przeciwko prawom człowieka. Chińska firma zajmująca się sztuczną inteligencją SenseTime Group również znalazła się na czarnej liście inwestorów. Kanada i Wielka Brytania przyłączyły się do tych sankcji, podczas gdy Waszyngton nałożył nowe sankcje na Koreę Północną. „Nasze działania wysyłają sygnał, że demokracje będą działać przeciwko tym, którzy nadużywają władzy państwowej i zadają ból i ucisk” – powiedział Ministerstwo Skarbu.

W sesjach tych uczestniczyło wielu liderów. Prezydent Hiszpanii Pedro Sanchez określił szczyt jako wspaniałą okazję i podkreślił znaczenie wzmocnienia zaufania i wiarygodności modelu demokratycznego „jako najlepszego antidotum na wszelkie totalitarne zmiany”. Między innymi włoski premier Mario Draghi zwrócił uwagę na trudną równowagę podczas pandemii między wolnościami indywidualnymi a bezpieczeństwem zbiorowym. „Demokracja nie będzie idealna, ale jest doskonała” – powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.