San Juan de Dios przyjmuje ponad 400 uchodźców z Ukrainy do Hiszpanii

Działania bezpośredniej opieki nad uchodźcami w Hiszpanii uzupełniane są akcjami wysyłania żywności i środków medycznych do ośrodków zamówień na Ukrainie iw Polsce.

San Juan de Dios ucieka przed wojną o ponad 400 uchodźców w 17 ośrodkach w Hiszpanii, większość z nich w ramach dwóch projektów finansowanych przez MISSM.

W mieście Trohobich (Ukraina) od początku wojny zakon szpitalny udzielił pomocy 10 000 osób.

Według UNHCR po raz pierwszy przymusowo przesiedlono 100 milionów ludzi w wyniku wojny na Ukrainie.

(OHSJD).- Zakon Szpitalny św. Jana BożegoPrzeniesiony szybko Na całym świecie w obliczu humanitarnych konsekwencji wojny na Ukrainie Po inwazji rosyjskiej 24 lutego ubiegłego roku Obecnie w Hiszpanii przebywa ponad 400 uchodźców W różny sposób w 17 ośrodkach. Ponadto urządzenie społeczne w Trohobich (Ukraina) obsługiwało co najmniej 10 tys. osób, aw Polsce w 14 ośrodkach przyjmuje prawie 100 osób.

Powodem, dla którego istniejemy, jest troska o najbardziej bezbronnych ludziZ tego powodu rozpoczęliśmy specjalną kampanię we wszystkich częściach dzieła św. Jana Bożego w Hiszpanii, na poziomie europejskim, głównie we współpracy z innymi ośrodkami zakonnymi w rodzimej Ukrainie iw Polsce. – wyjaśnia Juan Jose Afonso, dyrektor generalny Zakonu Szpitalnego w Hiszpanii-. Obejmuje to opiekę społeczną, zdrowotną i humanitarną dla uchodźców, jak już to zrobiliśmy w innych sytuacjach, na przykład w Afganistanie w zeszłym roku ”.Z jednej strony, włączenie w ramach międzynarodowego programu przyjmowania i bezpieczeństwa San Juan de Dios, uruchomionego w 2017 r., w zakresie istniejących relacji z Ministerstwem Zabezpieczenia Społecznego i Migracji, Dla rodzin uchodźców z Ukrainy otwarto 73 miejscaWitamy w centrach Manresa, Ciempozuelos i León. Ponadto otwarcie Kolejny plan zwany awaryjnymZ innymi otworami 335 lokalizacji i dwa szpitale siostrzane w 12 ośrodkach San Juan de Dios.

Kateryna P. i Roman F. Małżeństwo z Charkowajedno z miast najbardziej dotkniętych inwazją rosyjską oraz Wychowywali się z trzyletnim synem przez prawie dwa miesiące W Ośrodku dla Uchodźców San Juan de Dios w Calahonda (Granada) „Znaleźliśmy pracę i nasze miasto prosperowało. Miało dużo życia, dużo studentów, cudowne parki… – mówi Katrina–. Ale teraz bardzo trudno jest planować na przyszłość, ponieważ rozumiesz, że jutro będzie gorsze niż dzisiaj.

Pomimo traumatycznego charakteru jej podróży, w ciągu kilku następnych dni straciła drugie dziecko, ponieważ para była na wakacjach za granicą, kiedy wybuchł konflikt. Roman wyjawia: „Chcę podziękować wszystkim Hiszpanom, dzięki którym nasz pobyt tutaj był możliwy. Dziękuję za bycie tak miłym dla nas i tak blisko naszego syna., Czuje się tu bardzo dobrze, gdzie bawi się i zaprzyjaźnia się z innymi dzieciakami. Dopóki dziadkowie nie zabrali go do Lwowa, pomogło mu to zapomnieć „o horrorze, który wydarzył się, gdy przez kilka tygodni ukrywał się w piwnicy Cargo”.

Caterina ur.  I Roman F.

Drugi, Szpital St. John de Duo w Barcelonie leczy onkologię 7 chłopców i dziewcząt z Ukrainy, którzy podróżowali z towarzyszami, aby kontynuować leczenie w tym szpitalu. Jest Specjalna próba powitania To było w Katalonii Prowadzona przez Fundacje Villavecchia i Josepa Carrerasa, koordynowane przez Departament Zdrowia i Katalońską Służbę Zdrowia General de Catalonia. Wreszcie szpital św. Jana de Du w Palmie przyjął 40 Ukraińców w gubernatorstwie Illus po współpracy z Czerwonym Krzyżem.

Św. Jan Boży na Ukrainie iw Polsce

Zamówienie szpitalne Od ponad 20 lat jest Centrum Pomocy Społeczności w Trohobich, Blisko granicy z Polską i pół godziny jazdy od Lwowa. Trzej bracia z San Juan de Dios współpracują z miejscowym proboszczem i Caritas oraz Zapewniają żywność, lekarstwa i inne podstawowe artykuły pierwszej potrzeby wszystkim przesiedleńcom. W ostatnich tygodniach obsługują około 150 osób dziennie, co daje w sumie 10 000 od początku konfliktu.

W PolsceTam, gdzie jest zamówienie, daje się Opieka i schronienie dla około 100 osób tygodniowo w 14 ośrodkach środowiskowych i ośrodkach zdrowia Rozprzestrzenić się w całym kraju. Aby sprostać tym wymaganiom, został uruchomiony 4 marca Kampania św. Jana Bożego „Wyjątek na Ukrainie” W różnych krajach jest koordynowany przez Juan Ciudad ONGD w Hiszpanii. Do tej pory za opiekę nad ukraińskimi uchodźcami zebrano i obciążono kosztami 300 tys. euro i różne artykuły zdrowotne, higieniczne i żywnościowe.Światowy Dzień Uchodźcy

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy, aby podkreślić trudną sytuację tych, którzy są zmuszeni do opuszczenia swoich domów, ponieważ ich życie jest w niebezpieczeństwie iz tego powodu nagle pogrążają się w bezbronnym i niepewnym środowisku.

W tym roku 2022, dodatkowo, wraz z rosyjską okupacją Ukrainy, liczba przymusowych migrantów po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 milionów, UNHCR wskazuje w niedawno opublikowanym raporcie „Global Trends”. Ponad 1% światowej populacji. Przyczyny tych przesiedleń obejmują konflikty zbrojne, sytuacje przemocy i łamanie praw człowieka.

W szczególnym przypadku stanu wyjątkowego spowodowanego wojną na Ukrainie od 24 lutego z powodu konfliktu z kraju uciekło co najmniej 7,6 mln osób, choć niektórzy już powrócili, teraz UNHCR szacuje, że jest to nieco ponad 5 mln. Ukraińscy uchodźcy w Europie. Hiszpania ma piątą, po Polsce, największą liczbę Ukraińców, z ponad 1,1 mln uchodźców, w tym z Polski. To główne miejsce ucieczki przed konfliktem.

Światowy Dzień Uchodźcy obchodzony jest co roku 20 czerwca i składa hołd uchodźcom na całym świecie. Po raz pierwszy obchodzono je na całym świecie 20 czerwca 2001 r., aby upamiętnić 50. rocznicę Konferencji na temat Uchodźców z 1951 r., po raz pierwszy znanej jako Dzień Uchodźcy w Afryce, a grudzień 2000 r. był Międzynarodowym Dniem, zanim Zgromadzenie Ogólne ONZ oficjalnie go ogłosiło.

Świadectwo Caterina ur. I Roman F.

Bezpłatny cyfrowy biuletyn religijny
Lubię SUBSKRYBOWAĆ

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.