Senator Haiti odrzuca referendum i wybory w 2021 roku – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Doświadczony senator powiedział radiu Magik 9, że zmiana jest nieunikniona i wezwał prezydenta Juvenela Mossa do przygotowania się do zrzeczenia się władzy.

Dzień wcześniej Lambert spotkał się z głową państwa i szefem Sądu Kasacyjnego, najwyższego organu sądowego w kraju, René Silvestre, aby omówić sytuację społeczną, polityczną i gospodarczą, zgodnie z zapowiedziami w mediach społecznościowych.

Moyes nalegał na otwartość na dialog, „bez której nie będziemy w stanie rozwiązać tego kryzysu, który niszczy kraj od 1806 roku”, roku zabójstwa przywódcy niepodległości Jeana-Jacquesa Desalegna.

Ze swojej strony parlamentarzysta w zdezorientowanym liście powiedział, że popiera odnowę ciała politycznego i reformę konstytucyjną, choć zasugerował, że nie stwarza warunków dla ostatniego projektu.

Lambert przewodził zdziesiątkowanemu parlamentowi od stycznia ubiegłego roku, z zaledwie jedną trzecią senatorów i bez przedstawicieli, po tym, jak Moss zakończył 50. sesję parlamentu na początku 2020 r., Bez wyborów w celu odnowienia mandatów.

W lutym samozwańcze „zwierzę polityczne” promowało dialog narodowy w celu znalezienia rozwiązania sytuacji, ale zawiódł, ponieważ kilku głównych aktorów odmówiło udziału.

Teraz ponownie podkreśla, że ​​konsensus jest niezbędny, aby uniknąć rozpadu kraju.

Jednak opozycja odmówiła prowadzenia rozmów z Mossem, który oskarża go o „zgwałcenie” stanowiska od 7 lutego, kiedy uważają, że jego konstytucyjna kadencja wygasła.

Niedawno Ekumeniczne Religie dla Pokoju zaproponowały mediację w dialogu, ale kilka tygodni później porzuciły ten proces bez namacalnego postępu i był przedmiotem wielu krytyków.

Z drugiej strony władza wykonawcza, oprócz zachęcania do dialogu, czyni postępy w przeprowadzeniu referendum konstytucyjnego zaplanowanego na 27 czerwca oraz wyborów parlamentarnych zaplanowanych na wrzesień, w warunkach wewnętrznego odrzucenia, ale popieranego przez społeczność międzynarodową.

M / rok

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *