UAO CEU i Ambasada RP w Barcelonie oddają hołd wizerunkowi Jana Pawła II

Barcelona, ​​24 listopada. (Europejska prasa) –

Abat Oliba CEU University (UAO CEU) i Konsulat Generalny RP w Barcelonie wzięły odpowiedzialność za pomnik Papieża Jana Pawła II z okazji stulecia urodzin Karola Vojdili.

Ambasador RP w Barcelonie Carolina Semka obiecał zmienić bieg europejskiej i polskiej historii, a UAO CEU mówi, że uważa go za „architekta” upadku muru berlińskiego. W tę środę było to oświadczenie.

Powiedział, że jest „zagorzałym przeciwnikiem organizacji komunistycznych”, ale nie oznaczało to uznania barbarzyńskiego kapitalizmu.

Powell Skipiński, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, zauważył, że polski papież skupił się na swoich działaniach przeciwko dyktaturze z moralnego punktu widzenia i że był „w stanie usunąć moralną dominację konsumenta i sprowokować moralny kryzys”. systemu sowieckiego”. I jego imperium ”.

Jose Luis Orella, prezes Historii, Pamięci i Tożsamości Instytutu Studiów Historycznych CEU, wykorzystuje historyczne wydarzenia Jana Pawła II do zilustrowania „sukcesu ponownego zasiania. Ewangelia”.

Marcin Kaźmierczak, profesor literatury i dyrektor Katedry Literatury i Nauk Humanistycznych UAO CEU, podkreślił, że Wojtyła był osobą, która miała do czynienia z „bólem, cierpieniem i cierpieniem”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *