Umiera barbadzki pisarz George Laming, odniesienie w literaturze karaibskiej

George Lamming, referente de las letras del Caribe. Foto: cdn.britannica.com / Archivo.

Pisarz George Laming jest uważany za jeden z najbardziej znanych głosów w świecie arabskim literatura Według doniesień medialnych, Karaiby zmarły w sobotę w wieku 94 lat na Barbadosie.

Raporty również podkreślają słowa Mia Amor Motley, premier Barbadosu, która określiła, że ​​odbędzie się państwowy pogrzeb na cześć pisarza, który „był istotną częścią literatury regionalnej”.

Laming przez dziesięciolecia utrzymywał bliskie związki z Kubą i jej kulturą, zwłaszcza w dziedzinie literatury, wyróżniać sięZe swojej strony oficjalne kubańskie media doniosły o śladach poety i pisarza z Karaibów, który 8 czerwca skończyłby 95 lat.

Urodzony w 1927 roku jest autorem wielu dzieł literackich, w tym opowiadań, esejów, wierszy i powieści. Tematy takie jak wygnanie, pochodzenie etniczne, historia i tożsamość kulturowa jego kraju i Karaibów są częste w jego literaturze.

Konsultant i współpracownik Centrum Studiów Karaibskich w Domu Ameryk, pisarz barbadosu został zaprzysiężony w 1976 r. do nagrody literackiej dla tej instytucji, której twórczość została opublikowana przez fundusz. Przyjemności wygnania s w zamku mojej skóryTo jedna z jego najsłynniejszych powieści.

W związku z tym premier Barbadosu zauważył, że „chociaż napisał wiele powieści i otrzymał wiele nagród, żadne z jego dzieł nie zbliża się do ducha Barbadosu jako jego pierwszy tekst, w zamku mojej skóryktóry został napisany w 1953 roku i nadal wymaga lektury dla każdego młodego Karaiby.”

Polityk został uznany za „Brak Barbadosu”, a różne osobistości i instytucje złożyły kondolencje rodzinie i przyjaciołom pisarza, podkreślając spuściznę, jaką pozostawił dla literatury karaibskiej i światowej.

wyznaczyła lekarza Sprawa honorowa Z University of Havana, oprócz innych ośrodków szkolnictwa wyższego, Laming był również pisarzem-rezydentem i wykładowcą na Uniwersytecie Indii Zachodnich oraz profesorem wizytującym na University of Texas, University of Pennsylvania i Brown University , a także konferencje dydaktyczne w ośrodkach akademickich i kulturalnych w różnych krajach.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.