W przeciwieństwie do Los Angeles, San Diego nie poleca masek do użytku w pomieszczeniach osobom zaszczepionym

W przeciwieństwie do Los Angeles, San Diego nie poleca masek do użytku w pomieszczeniach osobom zaszczepionym

Hrabstwo San Diego, które nadal monitoruje przypadki koronawirusa, powiedziało we wtorek, że nie pójdzie w ślady swojego północnego sąsiada i nie będzie naciskać na stosowanie masek w pomieszczeniach.

W poniedziałek urzędnicy zdrowia publicznego hrabstwa Los Angeles powiedzieli, że wzywają mieszkańców do noszenia masek na twarz w pomieszczeniach, gdy liczba przypadków wariantu delta wzrasta.

Podczas gdy dr Wilma Wootten, urzędnik ds. zdrowia publicznego hrabstwa San Diego, milczała, gdy została zapytana za pośrednictwem powiatowych kanałów komunikacyjnych, czy pójdzie w jej ślady, Nathan Fletcher, przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa, ogłosił swoje własne wtorkowe popołudnie, zauważając, że okręg „będzie nadal dostosowywać nasze wytyczne dotyczące zdrowia publicznego do CDC (Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom) i CDPH (Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego), nie spodziewamy się żadnych zmian”.

Federalne i stanowe agencje zdrowia zalecają stosowanie masek w pomieszczeniach tylko dla osób nieszczepionych. Osoby, które minęły dwa tygodnie od drugiej dawki – lub otrzymały pojedynczą dawkę szczepionki Johnson & Johnson – są informowane, że bezpieczne jest przebywanie w pomieszczeniu bez masek.

W swoim oświadczeniu Fletcher zauważył, że warianty delta pozostają największym ryzykiem dla tych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni.

„Prawie 95 procent naszych przypadków wariantów delta pochodzi od osób, które nie zostały w pełni zaszczepione” – powiedział Fletcher.

Ogłoszenie pojawiło się tego samego dnia, w którym Scripps Health zamknął swoje centrum kompleksowych szczepień w Del Mar Fairgrounds. Ogólny brak popytu na szczepionki doprowadził w tym miesiącu do zamknięcia większości tych ośrodków, ponieważ zwykłe placówki służby zdrowia, takie jak powiatowe gabinety lekarskie i przychodnie szczepień, są w stanie nadążyć.

Chociaż jest to wciąż wystarczająco nowe, aby nie zostać w pełni zrozumiane, badania pokazują, że wariant delta jest bardziej przenośny niż inne warianty i prawdopodobnie jest mniej podatny na leczenie przeciwciałami monoklonalnymi, które stanowią ważną opcję dla osób z objawami. Szczepionki mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu infekcji.

Hrabstwo San Diego nie odnotowało jeszcze wzrostu liczby przypadków delta, które po raz pierwszy wykryto w Indiach, w porównaniu z hrabstwem Los Angeles.

Rzecznik hrabstwa powiedział, że całkowita liczba delt odkrytych w hrabstwie do tej pory wyniosła 18 we wtorek, więcej niż podano w najnowszym raporcie zmiennych hrabstwa opublikowanym około tydzień temu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *