Wietnam przeprowadza wybory do Zgromadzenia Narodowego – Prensa Latina

Wietnam przeprowadza wybory do Zgromadzenia Narodowego - Prensa Latina

Bardzo wcześnie w niedzielny poranek lokale wyborcze były już otwarte (682 dzielnice i 10 134 gminy), a na ulicach – udekorowanych kilka dni temu flagami i sztandarami państwowymi – wzywano samochody z głośnikami do pełnienia tak ważnego obywatelskiego obowiązku.

W Wietnamie udział w wyborach parlamentarnych jest bezpłatny, ale ludność idzie do urn licznie, mając pewność, że posłowie i cała Rada Legislacyjna zajmą się ich problemami i dołożą wszelkich starań, aby je rozwiązać.

Kilka dni temu przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Vuong Dinh Hue powiedział, że wybory odbędą się nawet w prowincjach zagrożonych obecną czwartą falą Covid-19, po wprowadzeniu środków dystansu społecznego. Niektórzy już to zrobili.

Spośród 500 deputowanych 41,4% będzie pochodzić z wyższych szczebli Partii Komunistycznej, organizacji centralnych, sił zbrojnych, policji, Prokuratury Generalnej, Naczelnego Sądu Ludowego, Biura Kontroli i Frontu Wewnętrznego. Reszta to przedstawiciele wszystkich grup społecznych.

Zgromadzenie Narodowe jest najwyższym organem władzy ludowej i państwowej w Socjalistycznej Republice Wietnamu.

Odpowiada za stanowienie prawa, podejmowanie ważnych decyzji związanych z pracą państwa oraz nadzorowanie działalności państwa.

oda / asg / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *