Wietnam przeprowadza wybory do Zgromadzenia Narodowego – Prensa Latina

Wietnam przeprowadza wybory do Zgromadzenia Narodowego - Prensa Latina

Bardzo wcześnie w niedzielny poranek lokale wyborcze były już otwarte (682 dzielnice i 10 134 gminy), a na ulicach – udekorowanych kilka dni temu flagami i sztandarami państwowymi – wzywano samochody z głośnikami do pełnienia tak ważnego obywatelskiego obowiązku.

W Wietnamie udział w wyborach parlamentarnych jest bezpłatny, ale ludność idzie do urn licznie, mając pewność, że posłowie i cała Rada Legislacyjna zajmą się ich problemami i dołożą wszelkich starań, aby je rozwiązać.

Kilka dni temu przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Vuong Dinh Hue powiedział, że wybory odbędą się nawet w prowincjach zagrożonych obecną czwartą falą Covid-19, po wprowadzeniu środków dystansu społecznego. Niektórzy już to zrobili.

Spośród 500 deputowanych 41,4% będzie pochodzić z wyższych szczebli Partii Komunistycznej, organizacji centralnych, sił zbrojnych, policji, Prokuratury Generalnej, Naczelnego Sądu Ludowego, Biura Kontroli i Frontu Wewnętrznego. Reszta to przedstawiciele wszystkich grup społecznych.

Zgromadzenie Narodowe jest najwyższym organem władzy ludowej i państwowej w Socjalistycznej Republice Wietnamu.

Odpowiada za stanowienie prawa, podejmowanie ważnych decyzji związanych z pracą państwa oraz nadzorowanie działalności państwa.

oda / asg / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *