Ziemia przyspiesza i wiruje coraz szybciej

Ziemia przyspiesza i wiruje coraz szybciej

Ziemia Coraz bardziej przyspiesza i stąd możemy wyciągnąć dwa wnioski.

Z drugiej strony w ciągu ostatnich czterdziestu dni było zegary atomowe Pomiary cyklu rotacji Ziemi zarejestrowały najkrótsze dni od rozpoczęcia badań w latach 60. 26 lipca planeta zaoszczędziła 1,5 milisekundy podczas codziennych podróży trwających 86 400 sekund. Ale 28 czerwca był jeszcze szybszy: ukończył zakręt 1,59 milisekundy wcześniej.

Te dwie marki wyrażają to, że w ciągu ostatnich dwóch dekad obfitują szybkie cykle. Chociaż jeśli spojrzymy dalej, trend jest odwrotny: obroty spowalniały się przez miliony lat, choć w niestabilnym tempie.

„To dlatego, że tam jest księżyc”, wyjaśnia Antonio Rios, fizyk at CSIC. „Pobliski obiekt, dzięki swojej sile przyciągania, zachowuje część energii, której Ziemia używa do obracania się”.

Z drugiej strony odchylenie 1,59 milisekundy jest wciąż zbyt małe, aby kwestionować dzisiejszą tradycję lub wyrażać jakiekolwiek większe kosmiczne zaburzenie. Oznacza to, że Ziemia zawsze minimalnie odbiegała od zobowiązania trwającego tylko 24 godziny. W ciągu ostatnich 45 lat świat poświęcił sobie 37 sekund.

Ale skąd ten margines nieprzewidywalności? Bo bieguny tańczą przez 433 dni w nieregularnych kręgach o średnicy od 3 do 15 metrów, według wzoru zwanego „Chandler-Wubble” i znanego od 1891 roku. do „wahania ciśnienia dna oceanicznego spowodowanego zmianami temperatury, zasolenia i zmian kierunku prądów oceanicznych”.

Czym są zegary atomowe?

To były zegary atomowe przełom ubiegłego wieku w mierzeniu czasu. W skrócie: zamiast polegać na cyklu mechanicznym, zależy od częstotliwości rezonansu atomowego. W wewnętrznym rytmie cezu. „El to pierwiastek chemiczny, który oscyluje między dwoma stanami, spokojnym i podekscytowanym, w cyklu, który jest idealnie regularny podczas leczenia przeziębieniem i promieniowaniem i daje najbezpieczniejszą miarę tego, co jest w drugim.

Teraz mówi się o zegarze głębokiego kosmosu Pojemnik Oparta jest na rtęci, a nie na cezie, co pozwoli na dłuższe podróże w kosmos” – mówi Juan José Gómez Cadenas, fizyk i profesor w Międzynarodowym Centrum Fizyki Donostia. Pozostaje tylko praktyczne zastosowanie, które wymaga znajomości tych okresów .

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *