Citigroup potroi zyski do 7,9 mld USD w pierwszym kwartale 2021 roku

Citigroup potroi zyski do 7,9 mld USD w pierwszym kwartale 2021 roku

WYNIKI CITIGROUP

Nowy Jork, 15 kwietnia (EFE): Citigroup ogłosiła w czwartek zysk netto za pierwszy kwartał 2021 r. W wysokości 7,9 mld USD, czyli ponad trzykrotność zysku osiągniętego rok temu, ogłaszając jednocześnie zmiany w swojej działalności w Azji. Europa.

Przychody bankowego giganta spadły o 7% do 19,327 miliardów dolarów, jednak więcej niż oczekiwali analitycy.

Dochody z działalności w Ameryce Północnej w okresie od stycznia do marca spadły o 8% do 9 326 mln USD, podczas gdy w Azji spadły o 7% do 4 074 mln USD; W Europie i na Bliskim Wschodzie poprawił się o 7% do 3723 mln, aw Ameryce Łacińskiej spadł o 18% do 2144 mln.

Poprawa wyników wynikała z lepszych wyników sektora dla klientów instytucjonalnych oraz uwolnienia 1,8 mld rezerw kredytowych.

Działalność pożyczkowa Jednostki spadła o 8% w pierwszym kwartale do 666 miliardów dolarów w pożyczkach, podczas gdy depozyty, które wzrosły w czasie pandemii, wzrosły o 10% do 1,3 bln USD.

Według Jane Fraser, CEO Citigroup: „Początek roku był lepszy niż oczekiwano i optymistycznie patrzymy na ogólne środowisko, z którym mamy do czynienia”.

Fraser przyznał, że wyniki ważnego sektora bankowości detalicznej nie były pozytywne, ale uznał, że jego klienci wykazują oznaki wychodzenia z kryzysu wywołanego epidemią i historycznego ożywienia.

Bank zapowiedział, że skoncentruje swoją obecność w Londynie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz swojej azjatyckiej centrali w Singapurze i Hongkongu, jednocześnie redukując oddziały w 13 regionach, z których najważniejsze to Australia, Bahrajn, Chiny, Indie, Indonezja. , Korei Południowej, Malezji, Filipinach, Polsce, Rosji, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie.

Według Frasera ta nowa strategia będzie koncentrować się na bankowości inwestycyjnej i zarządzaniu aktywami, a operacje bankowości detalicznej będą prowadzone z głównych centrów zarządzania majątkiem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *