Nagłówki zachęcają do refleksji na temat nierówności, upodmiotowienia, dyskryminacji, wykluczenia i nie tylko.
Plik Delegacja Unii Europejskiej w Argentynie Wprowadzono drugi etap XVII edycja European Film Encounter (ECE), Zawiera wybór 19 filmów z Niemcy, Austria, Belgia, Chorwacja, Dania, Słowenia, Hiszpania, Finlandia, Francja, Włochy, Polska, Portugalia, Rumunia i Szwecja.
Wydarzenie odbędzie się przy koordynacji delegacji i we współpracy z ambasadami i instytutami kultury państw członkowskich Unii Europejskiej zlokalizowanymi w kraju, w maju 2021 roku.
Dzięki odnowionemu programowaniu i perspektywie płci, tytuły zachęcają nas do refleksji na temat nierówności, upodmiotowienia, dyskryminacji, wykluczenia i nie tylko. Filmy będą dostępne bezpłatnie po zalogowaniu się Strona Europejskiego Spotkania Filmowego.
Niektóre z godnych uwagi tytułów to „Erik & Erika”, „Emma Peeters”, „Tú me llevas”, „Idealna normalna rodzina”, „Mój ostatni rok jako przegrany”, „Lo que arde” i „Helsinki Mansplaining Massacre” I również „Jestem Greta”, Co następuje po historii Greta Thunberg.
W tym roku różne formy współpracy wzbogacą programowanie i wydarzenia specjalne. Przede wszystkim European Film Encounter Inicjatywa Spotlight Organizacja Narodów Zjednoczonych i Unia Europejska promowały eliminację wszelkich form przemocy wobec kobiet i dziewcząt w kontemplacyjnym działaniu opartym na wspólnej analizie filmu programowego poruszającego kwestię przemocy.
Z kolei Europejska Komisja Gospodarcza ściśle współpracowała z XIX Międzynarodowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka (FICDH) Aby wspólnie zaprezentować francuski film „Dziewczyna” (petit ville) W ramach programowych tej edycji.
Wreszcie, aby uczcić B. Dzień Europy A potem spotkać się z kinem osobiście (jeśli pozwalają na to warunki zdrowotne i obowiązujące przepisy) Centrum Kultury Kirchnera Otrzymasz film z European Film Encounter, który zostanie bezpłatnie pokazany i otwarty dla publiczności w Sala Argentina, z wszystkimi wcześniej ustalonymi protokołami rezerwacji i bezpieczeństwa obowiązującymi w dniu projekcji.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”