Festiwal Filmowy w Wenecji proponuje długie spotkanie z kinem | cywilizacja

Aktor Timothée Chalamet w „Dune”, napisanym przez Denisa Villeneuve.

Każdy film lubi kina. I oczywiście stracił je, gdy koronawirus je zamknął. Kina były opustoszałe, a widzowie tłoczyli się na swoich cyfrowych sofach i platformach. Ale nawet teraz, gdy większość z nich została ponownie otwarta, miejsca są ledwo zapełnione. Być może to komfort w domu lub strach. Albo motywującą małą tablicę ogłoszeń — z innego powodu: duże studia wciąż opóźniają swoje wydania. Aby zatrzymać błędne koło, rozpoczynający się w środę Festiwal Filmowy w Wenecji proponuje zastrzyk optymizmu. Prawdziwy maraton filmowy. Ponad połowa filmów w oficjalnym konkursie otwieranym przez Pedro Almodovara z Matki równoległeI Trwa dwie godziny. W pracy: The Missing 8, Eric Mattei, do 208 minut (3 godziny 28 minut). Dzięki temu publiczność i kina mają okazję w pełni to ogarnąć. W końcu w obliczu nostalgii za dużym ekranem nie ma lepszego lekarstwa niż długie spotkanie.

więcej informacji

Dyrektor artystyczny festiwalu, Alberto Barbera, jest „zszokowany” liczbą filmów otrzymanych z „niesamowitą długością”: „W selekcji jest wiele filmów, które trwają ponad dwie i pół godziny. odzwierciedlenie serialu i jego sukcesu, tak jakby reżyserzy poświęcili więcej czasu na opowiadanie swoich historii, teraz, gdy mają również możliwość zrobienia tego za pośrednictwem rozdziałów, a wielu z nich pracowało również w telewizji. Tak bardzo, że kino wdarło się w tradycyjną przestrzeń że Wenecja poświęca się specjalnie serialom: w tym roku jedynym aktorem będzie remake z Tajemnice małżeństwa Reżyseria: Ingmar Bergman, reżyseria Hagai Levy.

W końcu siódma sztuka wymaga czułości i uwagi. Najstarszy festiwal filmowy na świecie znany jest również z burzliwych czasów: jego fundamentami wstrząsnęła już II wojna światowa, czyli 68. Tak więc w zeszłym roku La Mostra walczyła z koronawirusem i przygotowała niebezpieczną, bezpośrednią wersję. Bez Defoe jest super, ale z przesłaniem: Kino trwa. Teraz broń podnosi stawkę: nawet gwiazdy powróciły. Paolo Sorrentino, Paul Schrader, Pablo Larrain i Jane Campion to niektórzy z filmowców, którzy będą walczyć o Złotego Lwa, który zostanie ogłoszony 11 września przez jury pod przewodnictwem zdobywcy Oscara Bong Joon Ho. pasożyty. Aktorzy tacy jak Penélope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Isaac czy Kristen Stewart zejdą na Lido, które będzie gospodarzem produkcji dla Disney, Netlix, Sony czy Universal, jednej z najbardziej oczekiwanych premier sezonu: nowej adaptacji Wydmy , Nagrany przez Denisa Villeneuve. Swoją drogą kolejna gigantyczna praca: 155 minut.

covid jest również znany jako czas trwania. A rozwój epidemii udaremnił ponowne otwarcie, o którym marzyli organizatorzy: zdolność przesiewowa pozostaje na poziomie 50%, a dostęp będzie obowiązkowy zaszczepić się lub wykonać test PCR z wynikiem negatywnym. Będzie mniej promocji, trochę zdalnych wywiadów, ale konkurs nie zrezygnuje z czerwonego dywanu. Ani za ambicję kontynuowania walki z Cannes na tronie festiwali filmowych. Na stole Mostra pokazuje zaległe karty. Wiele z nich nosi piętno Hiszpanii lub Ameryki Łacińskiej.

Zwiastun filmu „Matki równoległe”.

Almodóvar jako oddany filmowiec powraca do miejsca, w którym rozpoczął swoją festiwalową trasę w 1983 roku z w ciemności. teraz z Matki równoległe, spleciony dramat dwóch kobiet, aspiruje do jednej z nielicznych nagród, których brakuje w jego autobiografii. Penelope Cruz, bohaterka filmu wraz z młodą Meliną Smit, zagra także w innym filmie fabularnym W pogoni za Złotym Lwem: oficjalny konkurs, Satyra na arogancję świata kina, w reżyserii Argentyńczyka Gastona Dobrata i Mariano Cohena, w której występują Banderas i Oscar Martinez. Chilijczyk Larren mierzy się z emiryjskim oczekiwaniem: jego filmSpencera Wyobraź sobie weekend, w którym pani Dee postanowiła zerwać z księciem Walii. Zostanie pokazany meksykański film Michel Franco zachód słońcapo kontrowersyjnym przyjęciu jego barbarzyństwa Nowe zamówienie ostatni rok. Wenezuelczyk Lorenzo Vegas powraca tam, gdzie rozpoczęła się jego kariera: debiut, stamtąd, Wygrałem w Wenecji w 2015 roku MócJego drugi film przyciągnie wiele spojrzeń.

Włoski Paolo Sorrentino również potrzebował ponad dwóch godzin na powieść To była ręka Boga. Jak go nie rozumieć: to historia jego młodości. To tragiczne wczesne zniknięcie jego rodziców. Konkurs obiecuje więcej ciosów: Amerykanin Paul Schrader strzela do zemsty i zbrodni w licznik kart Francuska Audrey Diwan opowiada o walce dziewczynki o aborcję w wydarzenie; Nowozelandzka Jane Campion adaptuje brutalną powieść moc psaThomas Savage Amerykańska Maggie Gyllenhaal tworzy kolejną trudną do strawienia książkę: Córka ciemnościNapisane przez Elenę Ferrante; Francuz Xavier Giannoli skupia się na ekranie w 144 minutach słynnego dzieła Balzaca utracone złudzenia.

wciąż zastrzelony
Kadr z filmu „To była ręka Boga” Paolo Sorrentino.

Horror czystki stalinowskiej rozbrzmiewa za dwie godziny Kapitan Volkonogov przeżył, autorstwa Rosjan Natashy Merkulovej i Aleskiego Czubowa, oraz okupacja kolejnego potępienia sowieckiego terroru 160 minut Nie zostawiaj śladówprzez polskiego Jana P. Matuszyńskiego. odbicie, Ukraińca Walentyna Wasjanowicza, mówiąc o wojnie wojskowej i Inny świat, przez Francuza, Stéphane Brezy, zagłębia się w inną walkę: walkę robotniczą. śmieję się tutajZ kolei włoski reżyser Mario Marton obiecuje wywołać uśmiech swoim tragicznym portretem słynnego neapolitańskiego komika Eduardo Scarpetty w kolejnym dwugodzinnym ujęciu.

Jak na każdym szanowanym festiwalu nie zabraknie: filmów dokumentalnych poświęconych Leonardowi Cohenowi czy Led Zeppelin, Ostatni pojedynek, ostatnie dzieło Ridleya Scotta, Honorowe Nagrody dla Roberto Benigniego i Jamiego Lee Curtisa czy film ku czci zmarłego maestro Ennio Morricone. I 7 dni w Bergamo Cały świat przypomni tragedia jednego z miast najbardziej dotkniętych wirusem Corona. Właściwie nie można zapomnieć o tak niedawnych obrażeniach. Ale La Mostra sugeruje przynajmniej terapię grupową: zbierz się w pokoju i ciesz się podnieceniem. Nazywają to magią filmową.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *