Macron krytykuje rozmowy polskiego premiera z Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron określił w środę krytykę polskiego premiera Mateusza Morawieckiego jego rozmów telefonicznych z Władimirem Putinem na temat wojny na Ukrainie jako „bezpodstawną” i „skandaliczną”.

„Te stwierdzenia są bezpodstawne i skandaliczne, ale mnie nie dziwią” – powiedział Macron w wywiadzie dla telewizji TF1.

Moraveki, należący do „skrajnie prawicowej partii”, angażuje się w „francuską kampanię polityczną” po tym, jak otrzymał „Marine Le Pen”, kandydatkę skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego, którą „kilkakrotnie” popiera. , potwierdził prezydent, kandydat do reelekcji.

– Ile razy negocjowałeś z Putinem? Co dostałeś? Nie dyskutujesz, nie negocjujesz z przestępcami, walczysz z przestępcami – powiedział w poniedziałek polski premier, odnosząc się do Macrona.

Morawiecki, członek rządzącej Warszawą partii Prawo i Sprawiedliwość, dodał: „Nikt nie negocjował z Hitlerem. Czy zamierzacie negocjować z Hitlerem, Stalinem i Pol Potem?”

Macron odpowiedział: „W pełni zakładam, w imieniu Francji, że w ostatnich latach stale rozmawiałeś z prezydentem Rosji, aby uniknąć wojny i zbudować nową strukturę pokojową w Europie”.

Macron kilkakrotnie spotykał się z rosyjskim prezydentem od rozpoczęcia inwazji armii rosyjskiej na Ukrainę 24 lutego.

leb-jri / ib / swi / np / dem

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.