Mistrzostwa Świata FIFA: Argentyna eksportuje do Polski szeroką gamę produktów rolnych

Mistrzostwa Świata FIFA: Argentyna eksportuje do Polski szeroką gamę produktów rolnych

Buenos AiresArgentyna To będzie wcześniej Polskajego trzecia prezentacja Nie może się doczekać zakwalifikowania do 1/8 finału Pucharu Świata Kto reguluje Międzynarodowa Federacja Związku Piłki Nożnej (FIFA) w Katarze.

W tym przypadku, oprócz tego, co jest związane ze sportem, jednym z krajów jest także kraj europejski Miejsca docelowe eksportowanych i certyfikowanych argentyńskich produktów rolno-spożywczych dla niego Krajowa Służba ds. Higieny i Jakości Żywności Rolnej (Senasa).

Tak obecnie pozycjonuje się Argentyna w Polsce Szeroka gama produktów rolnych – ponad 30- Co również przyczynia się do wzrostu gospodarki narodowej. Wśród niektórych produktów spożywczych eksportowanych do kraju europejskiego znajdują się produkty W większym stopniu zboża i drzewa owocowe, w mniejszym rybołówstwo (morszczuk, krewetki) i mięso (krowa).

Jak wynika z danych dotyczących produktów rolno-spożywczych wyeksportowanych i certyfikowanych przez Senasa do Polski dotychczas w tym roku, 2022 łącznie 1 098 722 ton. Podobnie najwybitniejszy Mąka sojowa 971 030 ton, kukurydza 65 966 ​​ton, orzeszki ziemne 41 058 (rozłupywane i bielone), cytryna 6025 ton, fasola 2334 ton, czarna herbata 2042 ton.

Więcej informacji o danych statystycznych dotyczących eksportu certyfikowanych produktów rolno-spożywczych firmy Senasa

Pomimo odległości dzielącej oba kraje, w handlu dwustronnym istnieje silna relacja, która opiera się na protokołach zdrowotnych umożliwiających wymianę produktów. W tym sensie tak Rola Senasy jest kluczowa dla utrzymania i otwarcia rynków międzynarodowych, takich jak rynek tego krajuPonieważ jest to organizacja odpowiedzialna za negocjowanie aspektów higienicznych przesyłek i wydawanie ich certyfikatów jakości.

Senasa odgrywa kluczową rolę w planowaniu otwarcia rynków rolno-spożywczych na produkcję krajową, co umożliwi Argentynie zysk Umowy sanitarne na eksport produktów na ponad 2350 rynków w 152 krajach.

Polska to kraj położony w Europie Środkowej, będący jednym z dwudziestu siedmiu suwerennych państw tworzących Unię Europejską, które stanowią demokratyczne państwo prawne i których forma rządów jest republiką parlamentarną. Powierzchnia kraju wraz ze stolicą, Warszawą, wynosi 312 696 kilometrów kwadratowych, a liczba ludności wynosi 38 milionów, co czyni go piątym pod względem liczby ludności krajem w Unii Europejskiej.

Na północy obejmuje część Wielkiej Niziny Europejskiej, a na południu obejmuje górzyste tereny Sudetów, Karpat i pasmo górskie Santa Cruz. Choć stolicą i najbardziej zaludnionym miastem jest Warszawa, akademickim centrum kulturalnym jest drugie co do wielkości miasto, Kraków.

Polska graniczy od północy Morzem Bałtyckim z morskimi sąsiadami Danią i Szwecją, następnie z Obwodem Kaliningradzkim (należącym do Rosji, choć nie ma powiązania terytorialnego), od północnego wschodu z Litwą, od wschodu z Białorusią, od na południowy wschód z Ukrainą, na południe z Czechami i Słowacją, a na zachodzie z Niemcami.

Jest także piątą co do wielkości gospodarką i jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek w Unii Europejskiej. Importuje pszenicę, zboża, oleje roślinne i żywność białkową, których zwykle nie wystarcza na pokrycie krajowego zapotrzebowania. Również dlatego, że próby zwiększenia produkcji zbóż zostały udaremnione przez krótki okres wegetacyjny, słabą glebę i małe rozmiary gospodarstw.

Powiązane wiadomości
Mistrzostwa Świata FIFA: Katar gości także argentyńskie produkty rolno-spożywcze

Mistrzostwa Świata FIFA: Argentyna eksportuje produkty rolno-spożywcze do swojego głównego konkurenta, Arabii Saudyjskiej

Mistrzostwa Świata FIFA: Argentyna eksportuje do Meksyku ponad 90 produktów rolnych

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *