Najnowsza powieść brytyjskiego pisarza Johna le Carré, opublikowana pośmiertnie

Londyn, Wielka Brytania.- Ostatnia relacja brytyjskiego mistrza szpiegowskiego Johna le Carré została opublikowana pośmiertnie w czwartek w Wielkiej Brytanii, chociaż po przejrzeniu nieedytowanego materiału ojca jeden z jego synów zasugerował, że może być ich więcej.

Książka zatytułowana „Silverview” wywodzi się z niespodziewanej przyjaźni byłego londyńskiego bankiera z polskim imigrantem w małym miasteczku na angielskim wybrzeżu.

A w nim autor, który w młodości pracował w wywiadzie, po raz kolejny wyraża wątpliwości co do metod i etyki brytyjskiego wywiadu. Ale tym razem zagłębia się w temat starzenia się i śmierci.

Le Carré, którego prawdziwe nazwisko brzmi David Cornwell, zmarł w grudniu w wieku 89 lat.

Napisał 25 powieści i tomów wspomnień „El tunnel de las Palomas” (2016) i sprzedał ponad 70 milionów książek na całym świecie.

W swoich powieściach szpiegowskich zawsze czerpał inspirację ze swojej poprzedniej kariery, która została zdewastowana przez brytyjskiego podwójnego agenta, który zdemaskował ją i wielu jej rodaków w sowieckim KGB.

Przekonany i odporny na Brexit, Europahill przed śmiercią przyjął irlandzkie obywatelstwo, a w swojej poprzedniej pracy A Decent Man („Agent in the Field”), opublikowanej w 2019 r., przedstawił brytyjskiego premiera Borisa Johnsona jako „świnię”. nieświadomy”.
Od jej śmierci czwórka jej dzieci skatalogowała jej archiwum niepublikowanych prac.

Młodszy, Nicholas Cornwell, również pisarz, był odpowiedzialny za zaaranżowanie rękopisu „Silverview”, o czym przyznaje, że rodzina była świadoma, choć nigdy nie wiedział, dlaczego odłożył go na bok.

To sam Le Carré zapytał go podczas spaceru po parku w północnym Londynie: „Czy zamierzasz dokończyć wszystko, co pozostawiłeś nierozwiązane? A ja odpowiedziałem, że tak, ponieważ nie wyobrażam sobie odmowy w tym kontekście” – wyjaśnił. W tym tygodniu do Sunday Times.

Biorąc pod uwagę, że „materiały pośmiertne są czasami złe i nie powinny być edytowane”, zapewniał, „nie mieści się to w tej kategorii. To naprawdę dobra książka”.

Cornwell wyjaśnił również, że wśród dokumentów jego ojca znaleziono niepublikowane historie z udziałem szpiega George’a Smileya, jego najbardziej rozpoznawalnej postaci.

„W jakim stopniu zostaną one sfinalizowane lub wdrożone, dowiemy się” – wyjaśnił.

Choć był tematem autobiografii i pisał swoje wspomnienia, w życiu autora wciąż pozostają tajemnice, które nie są jasne nawet dla jego rodzinnych twierdzeń.
„Odkąd go znam, nigdy nie powiedział mi niczego, co nie było dostępne w domenie publicznej o swojej karierze wywiadowczej. Nie wiem nic więcej od ciebie” – powiedział Cornwell. „Byłbym pod wrażeniem, gdyby ktoś spisał to, co naprawdę robił podczas swoich lat szpiegowskich”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *