Nowe przepisy UE zagrażają milionom patentów

Nowe przepisy UE zagrażają milionom patentów

Po miesiącach w piekarniku Komisja Europejska złożyła wniosek w ostatnią środę Pierwszy projekt nowej ustawy farmaceutycznej Od dwudziestu siedmiu lat jest to pierwsza reforma sektora od dwudziestu lat, która w największych firmach świata zaalarmowała, bo w celu zwiększenia innowacyjności i wyprowadzenia leków poza Europę Zachodnią wpływa na gęś znosząca jaja w branży złotniczej: Patenty.

Ustawodawstwo europejskiej władzy wykonawczej chce stworzyć „Jednolity europejski rynek leków. Wykorzystując konkurencję do obniżenia ceny. Celem jest walka z niedoborami leków, zapewnienie równego dostępu do leków oraz uproszczenie i przyspieszenie procedur wydawania zezwoleń z 400 do 180 dni. Aby reformy przeniknęły do ​​przemysłu, Bruksela usuwa marchewkę, ale i kij.

Jedna z najchętniej wybieranych propozycji w branży Skrócił patenty o dwa lata, z dziesięciu do ośmiu, co oznacza stratę milionów euro dla firm farmaceutycznych. Aby odzyskać te dwa lata wyłączności, firmy muszą sprzedawać swoje produkty w całej Unii Europejskiej. Tym samym władza dąży do zmniejszenia dysproporcji z krajami Wschodu, które po latach otrzymują leki z krajów zachodnich.

Oprócz rozszerzania sprzedaży leków między siódmą a dwudziestą, firmy farmaceutyczne mogą oferować inne korzyści, aby odzyskać ten czas zysku. Jeśli leki zadbają o”niespełnione wymagania medyczne Dostają sześć miesięcy, tak jakby przeprowadzono badanie kliniczne w porównaniu z konkurencyjnym lekiem, co ma ułatwić porównywanie cen. W przypadku leków, które skutecznie leczą inne choroby niż ich główny cel, Firmy dostaną kolejny rok ochrony.

Krótko mówiąc, Unia Europejska Sugeruje się, że demokratyzacja leków na jednolitym rynku ponoszą firmy farmaceutyczne. Kraje takie jak Austria, Polska, Holandia i Słowacja wysłały do ​​Brukseli wiadomość zachęcającą do wprowadzenia przepisów, podkreślając, że obecny system wymaga głębokich zmian i że wszyscy obywatele UE muszą mieć zagwarantowany dostęp do leków. Ale, Z branży głosy nie bardzo zgadzają się z Brukselą.

„Propozycja skutecznie podważa badania i rozwój w Europie, nie zajmując się jednocześnie dostępem pacjentów” – stwierdziło europejskie stowarzyszenie pracodawców przemysłu farmaceutycznego, Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (Efpia, od angielskiego akronimu). „Jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, dziedzictwem tej komisji będzie to, że Europa jest zwykłym konsumentem innowacji medycznych z innych regionów i że europejscy pacjenci będą musieli czekać dłużej niż kiedykolwiek wcześniej na swoje leczenie”. Nowe osiągnięcia w służbie zdrowia wyrok na pracodawcę.

za ten płacz Dołączyły takie firmy jak GSK, co zapewniło, że prawo skłoni europejskie firmy z tego sektora do „inwestowania gdzie indziej, jeśli wzrost i konkurencyjność przemysłu nie zostaną uregulowane”. Żaden Nordisk nie wypowiadał się w tym samym duchu, dodając, że „komisja podjęła złą decyzję i złożyła toksyczną propozycję dla innowacji i konkurencyjności w regionie”. Nawet amerykańskie firmy zabrały głos, przewidując Eli Lilly, że „Europie zabraknie nowych leków na takie schorzenia jak Choroby serca i rak, jeśli przepisy zostaną wprowadzone”.

Oprócz przemysłu niezadowolona lokomotywa europejska. Cradles of Novartis, Roche czy Bayer sprzeciwiły się legislacji, sugerując, że UE powinna być czymś więcej „Przyjazny innowacjom”Zgodnie z dokumentem widzianym przez Financial Times. Niemcy ostrzegły, że „ta niepewność będzie miała znaczący wpływ na inwestycje” i położyły palec na bolesnym miejscu europejskiej rany.

europejski przemysł farmaceutyczny, odpowiedzialny za 1,4% PKB W okolicy rośnie z roku na rok. Według EFPIA w 2021 roku produkcja przemysłu osiągnęła 300 miliardów euro, a eksport osiągnął rekordowy poziom w 2022 roku, napędzany inflacją, która sięgnęła 287 miliardów euro. Jednak postęp nie osiągnął dwóch gigantów w sektorze: Chiny i Stany Zjednoczone.

Jeśli stary kontynent był zaawansowany w latach 90., to w latach 90 W latach 2000 i 2010 prowadzenie objęły Stany Zjednoczone Zwiększanie dystansu wobec gospodarek po drugiej stronie Atlantyku. W ciągu ostatnich 10 lat impet azjatyckiego giganta sprawił, że Unia Europejska znalazła się na trzecim miejscu pod względem innowacyjności w branży. Chiny zainwestowały 2,8 bln juanów (380,028 mln euro) w Badania i rozwój w 2021 rokuZ tego 232 000 mln euro przeznaczono na sektor farmaceutyczny.

mimo Klip patentowyPrzemysł może również odnieść zwycięstwo w nowym projekcie przedłożonym przez komisję. Europejska Agencja Leków (EMA) zmieni sposób działania i będzie bardziej elastyczna w zatwierdzaniu leków dla firm, oszczędzając im czas i pieniądze.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *