„Otrzymaliśmy oferty, ale nam się nie spieszy”.

„Otrzymaliśmy oferty, ale nam się nie spieszy”.

Sektor ubezpieczeń idzie jak po kuli. W Hiszpanii rośnie na poziomie 10%, chociaż dział ubezpieczeń grupy Moreira & Vallejo osiąga ten poziom na poziomie 20%, a we Francji na poziomie 40%. Wzrosty te pozwolą jej osiągnąć w tym roku obroty na poziomie 223 mln euro, włączając ubezpieczycieli we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, jak twierdzi ABC Huelvy Antonio Moreira Vallejo (Chusena, 1953), szef wspomnianej grupy.

Grupa Morera & Vallejo, która zatrudnia 150 pracowników i 725 współpracowników na poziomie krajowym i międzynarodowym, Posiada dział ubezpieczeń specjalizujący się w ubezpieczeniach poręczeniowych. „W ciągu ostatnich dziesięciu lat siedem razy byliśmy firmą wiodącą. Jesteśmy także liderami w budownictwie, w dużych robotach, ubezpieczeniach gwarancyjnych, odpowiedzialności cywilnej techników… W tym roku istnieje także ogromna potrzeba ubezpieczenia firm od szkód w przemyśle, np. spożywczym” – wyjaśnia założyciel firmy ta firma.

Wraz z Brexitem grupa Moreira i Vallejo podzieliła swoich ubezpieczycieli. Siedziba MIC Insurance przeniesiona z Gibraltaru do Paryża (Francja). Jego firmą na Gibraltarze jest Millennium, natomiast w Hiszpanii pracuje poprzez agencję ubezpieczeniową OM Subscripcion de Riesgos. Działa także w dziesięciu innych krajach świadcząc usługi bezpłatnie, m.in. w Portugalii, Irlandii, Polsce, na Węgrzech, w Niemczech…

W 2022 r. dział ubezpieczeń grupy Morera & Vallejo zamknął rachunki za składki w wysokości 182 mln dolarów. Spośród nich 96 to spółki zależne MIC Insurance (Francja); 28 milionów dla Agencji Subskrypcyjnej OM (Hiszpania); Oraz 58 milionów dla innych firm z branży ubezpieczeniowej, takich jak Millennium (Gibraltar), Subskrypcja MBI, Ubezpieczenia Europejskie, Brokerstwo…

„Przed tymi latami bardziej skupialiśmy się na kwestii wypłacalności niż na oferowaniu większych korzyści. Prognoza EBITDA Grupy na rok 2023 wynosi 30 mln euro, uwzględniając Wielką Brytanię.. Są spółki, które wypłacają dywidendę pod koniec roku, ale my nigdy nie wypłacaliśmy dywidend, ponieważ zawsze reinwestowaliśmy. Mówi, że rozwój grupy wymaga większego kapitału.

W 2023 r. znacznie przekroczy wyznaczony dwa lata temu cel wynoszący 200 mln euro składek ubezpieczeniowych. Zapowiedział, że „dział ubezpieczeń grupy wzrośnie w 2023 roku o 23%, osiągając 223 mln euro: 130 mln euro dla towarzystwa ubezpieczeniowego MIC, 35 mln dla agencji abonamentowej OM i 58 mln dla pozostałych spółek”.

Choć perspektywy dla światowej gospodarki na drugie półrocze nie są dobre, szef grupy wyjaśnia, że ​​„Wydatki na ubezpieczenie nie są zbędne, to inwestycja. Osoby borykające się z niepewnością potrzebują większego stopnia ochrony. W Hiszpanii 10% wzrost składek ubezpieczeniowych wynika głównie z ubezpieczeń oszczędnościowych na życie, być może dlatego, że ludzie potrzebują większego bezpieczeństwa w przyszłości.

Aktywa za 310 mln

Morera Vallejo potwierdza dobrą kondycję swojego działu ubezpieczeń. „Aktywa ubezpieczyciela MIC sięgają 310 mln euro, czyli o 100 mln euro więcej niż trzy lata temu” – podkreśla ten biznesmen, który odnotował poprawę średniej szkodowości (50%) i koasekuracji netto (90%). Dzięki polityce corocznej reinwestycji zysków kapitał własny wynosi 109 mln euro, z czego 52 mln euro przypada na MIC Insurance.

Czy przeniesienie siedziby działu ubezpieczeń do Francji było korzystne? „Tak” – odpowiada bez wahania Antonio Moreira Vallejo. IWe Francji mamy 70% działalności grupy i rozwijamy się o 40%. Dobrze jest być na rynku takim jak Francja, gdzie poczynione tam wysiłki przynoszą efekt mnożnikowy w porównaniu z Hiszpanią.” Jeśli chodzi o rynek brytyjski, potwierdza, że ​​w okresie kwarantanny działalność spadła, ale teraz są możliwości zatrudnienia, „ponieważ ludzie nadal potrzebują ubezpieczenia.” „Ponadto każdy biznesplan zapewnia znaczną kwotę” – dodał.

Odnosząc się do rynku poza Unią Europejską mówi: „W różnym czasie działaliśmy w Ameryce Łacińskiej i mieliśmy biuro w Miami, gdzie zapewnialiśmy reasekurację na kontynent. Ale wycofaliśmy się z reasekuracji bezpośredniej i teraz możemy oferować reasekurację, ale jako bezpłatne świadczenie usług od brytyjskiej firmy Through (Millennium).W wielu krajach oferujemy nasze produkty także za pośrednictwem agencji underwritingowych.Ponadto w Hiszpanii jesteśmy agencją zatwierdzoną przez Lloyd’s od trzydziestu lat.

Antonio Morera Vallejo jest właścicielem 100% grupy Morera & Vallejo

ABC

Przejdź do sojuszy ogólnych lub korporacyjnych

Odnosząc się do możliwości wejścia na giełdę, stwierdził: „W niektórych przypadkach rozważaliśmy możliwość wejścia na giełdę, ale we Francji jesteśmy już pod wystarczającą kontrolą, aby musiał to zrobić rząd”. Krajowa Komisja ds. Giełdy (CNMV). Tak naprawdę nie wykluczyliśmy tego, ale myślę, że jest prawdopodobne, że nadejdzie czas, kiedy będziemy zaangażowani w inną grupę lub będziemy zaangażowani w inną grupę. Sojusz tego rodzaju jest bardziej odpowiedni niż IPO, które uważam za skomplikowane.

Jeśli chodzi o wzrost nieorganiczny, „w tej chwili nie rozważamy zakupu innych firm z tego sektora – zauważa – ale nie jesteśmy też całkowicie zamknięci, ponieważ jesteśmy bardziej skupieni na rozwoju własnego biznesu”.

Przyznaje, że „w tym zglobalizowanym świecie panuje trend: optymalizacja zasobów, ekonomia skali i trzeba mieć wymuszoną skalę. Najważniejsze to mieć bardzo konkurencyjną firmę i dostarczać rozwiązania społeczeństwu i do tego dobrze jest mają skalę Koncentracje na świecie Mediacji nie da się zatrzymać.Oczywiście takie koncentracje są dobre, jeśli przynoszą korzyści ubezpieczonemu.

Oferty zakupu

Obecnie 100% kapitału zakładowego IC Insurance należy do rodziny Morera Vallejo. „Moi trzej synowie pracują w firmie od dawna i przygotowują się do przejęcia” – przyznaje szef grupy, który przyznaje, że Morera & Vallejo ma „zalotników” z zewnątrz. „Mieliśmy kilka ofert wykupu od firmy, która nie została zarejestrowana, ponieważ się nie spieszyliśmy i możemy dalej się rozwijać. Rynek ubezpieczeń jest bardzo zatłoczony, a liczby brane pod uwagę przy zakupie spółki w tym sektorze może wynosić około dziesięcio- lub dwunastokrotność zarobków przed odsetkami, podatkami, amortyzacją.

Oprócz pionu ubezpieczeń Grupa Moreira & Vallejo posiada od 10 do 30% udziałów w spółce Firmy zajmujące się energią odnawialną Mają projekty o mocy 3000 MW w całej Hiszpanii, z czego 1500 to projekty związane z energią wiatrową i kilka projektów fotowoltaicznych. Ponadto pracuje w branży rolniczej, zarządzając gospodarstwem o powierzchni 100 hektarów gajów pomarańczowych.

Biznes dziedzictwa

Grupa posiada również dział nieruchomości Biura o powierzchni 30 000 mkw., z obecnym obłożeniem na poziomie 90% oraz dwa wynajęte hotele AccordS. Park biznesowy zlokalizowany jest w Gota de Leche w Sewilli, gdzie właśnie kupiliśmy 2000 metrów kwadratowych biur do wynajęcia, całe piętro.

W obszarze rozrywki i sportu posiada większościowe udziały w cPętla wiejska La Motila w Dos Hermanas (Sewilla), która posiada 40 000 metrów kwadratowych biur. Pozostałą działalnością grupy jest doradztwo prawne i wyceny.

Posiadana przez niego fabryka biodegradowalnych tworzyw sztucznych o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych w El Ejido została zamknięta i jest obecnie wynajęta firmie inżynieryjnej. „Ta roślina to dobry uczynek i bardzo zaangażowana w ochronę środowiska, ponieważ jest biodegradowalnym tworzywem sztucznym dla upraw. Dlatego otrzymaliśmy nagrodę za innowacyjność, ponieważ ulega samozniszczeniu, dzięki czemu można ją później wykorzystać jako nawóz w późniejszych latach. „

„Mamy patent, ale nie na wiele by się przydał, gdyby nie było obowiązku stosowania tworzyw biodegradowalnych. Choć był droższy, był też bardziej produktywny. Ostatecznie rolnik musi dokonać obliczeń, aby zbilansować swój rachunek operacyjny. Czekaliśmy, aż UE poruszy kwestię wprowadzenia tego obowiązku, ale tak się nie stało, więc tworzywa biodegradowalne nie miały wyjścia. „Nie chciałem produkować tworzyw sztucznych, które nie ulegają biodegradacji, ponieważ są one bardzo szkodliwe dla środowiska, dlatego wynajęliśmy fabrykę firmie inżynieryjnej” – wspomina.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *