Polska odrzuca brukselską propozycję zmniejszenia zużycia gazu o 15%

Polska odrzuca brukselską propozycję zmniejszenia zużycia gazu o 15%

Polska odrzuca propozycję Komisji Europejskiej (CE) zmniejszyć o 15% zużycie gazu ziemnegoWedług polskiej minister środowiska Anny Moskowej za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polska aspiruje do…Królewska Solidarność„Uwzględnia to polskie potrzeby, zgodnie z komunikatem zamieszczonym przez ministra na tym portalu społecznościowym.

„Komisja Europejska proponuje mechanizm solidarności gazowej dla krajów, ponieważ bezpieczeństwo energetyczne tych bez gazu jest zagrożone. Czy będzie taki sam mechanizm dla stawek ETS (European Emission Control Mechanism)? Bo w Polsce ten podatek osłabia naszą energetykę. My oczekuj prawdziwej solidarności”, Moscow Books.

Jak na przykład Tym samym Hiszpania, Portugalia, Grecja i Polska potwierdzają swój sprzeciw wobec propozycji promowanej przez Brukselę Został on opracowany w środę przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, zgodnie z zasadą „solidarności” między partnerami europejskimi.

Według Warszawy Środek ten jest „selektywny” i wymaga „poświęcenia i solidarności” w „niektórych regionach, a nie innych”, które szczególnie dotykają Polski.takich jak kontrolowanie emisji gazów w celu zmniejszenia globalnego ocieplenia, problem, który niepokoi Warszawę ze względu na jej zależność energetyczną od węgla.

Polska oskarża Niemcy o wzywanie do selektywnej solidarności

Potwierdził to niedawno premier Polski Mateusz Morawiecki Polska ma nie tylko rezerwy gazu „na 78%” pojemności, w porównaniu ze średnią 30% dla innych krajów UE. (UE), ale te zbiorniki będą napełnione w 100%.”

Polska natomiast stoi przed możliwością cierpienia Niedobór węgla Tej zimy paliwo, z którego dostał 70% energii elektrycznej Ogrzewa to 35% polskich domów, ale jego efekty zanieczyszczenia stawiają pod znakiem zapytania zgodność z europejskimi wymaganiami dotyczącymi czystości energetycznej.

Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller kilka dni temu wprost oskarżył Niemcy, mówiąc, że ten kraj domaga się jedynie „wybiórczej solidarności” i „odpowiedniej do ich interesów”.

„Chciałbym widzieć taką samą solidarność ze strony niemieckiej w kwestii zaopatrzenia wschodniej Ukrainy w broń, aby przyczynić się do bezpieczeństwa europejskiego” – powiedział Mueller.

Propozycja Von der Leyen została wyraźnie poparta przez niemiecki rząd, o czym poinformował wczoraj minister gospodarki i ochrony klimatu Green Robert Habeck w randze kanclerza w sojuszu socjaldemokratów, ekologów i liberałów pod przewodnictwem Olafa Schultza.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *