Właściciel La Tagliatella nie uzyskał zezwolenia na zakup działalności Telepizza w Polsce

Właściciel La Tagliatella nie uzyskał zezwolenia na zakup działalności Telepizza w Polsce

AmRest zauważa, że ​​operacja nie uzyskała zgody polskich organów ds. konkurencji „przed wyznaczonym terminem”.

Frustrujące nabycie. Polska grupa Amrest, właściciel sieci restauracji TagliatellaTelepizza sfinalizowała umowę nabycia działalności Telepizzy w Polsce za około 8 mln euro.

Przejęcie zostało sfinalizowane Zostało „automatycznie” zakończone z powodu braku „zatwierdzenia”. do skupienia się przez organy ochrony konkurencji w Polsce przed upływem terminu” – wyjaśnił Amrist w powiązanym incydencie przesłanym do CNMV.

Ze swojej strony Telepizza wydała własne oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​została poinformowana przez AmRest „o tej sprawie Decyzja o nie przedłużaniu terminu Aby spełnić warunek uzyskania zgody na działalność przez organy ochrony konkurencji w Polsce, a co za tym idzie, Rozwiązanie umowy kupna-sprzedaży”.

Operacja ogłoszona w lipcu ubiegłego roku zakładała przeniesienie do Amherst 107 pizzerii należących do Telepizzy w Polsce, w tym 36 restauracji własnych i 71 restauracji licencjonowanych.

Polska grupa zauważyła następnie, że operacja „idealnie” wpisuje się w jej plany stworzenia pierwszej w Europie firmy produkującej pizzę, zarówno w kanale konsumpcji w restauracjach, jak i z dostawą do domu. Są jednak plany, które po oblężeniu konkurencji trzeba wdrożyć bez polegania na atutach Telepizzy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *