Wzrost gospodarczy w OECD spowolnił w drugim kwartale do 0,4%.

Wzrost gospodarczy w OECD spowolnił w drugim kwartale do 0,4%.

On wzrost Środek 38 krajów członkowie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) On zwolnił „trochę” W drugim rozdziale. Tym samym produkt krajowy brutto wzrósł o 0,4% Między kwietniem a czerwcem w porównaniu z poprzednim kwartałem było to mniej niż 0,5%, które wzrosło między styczniem a marcem. „To ciągły odcinek Umiarkowany wzór wzrostu Instytucja z siedzibą w Paryżu wskazała, że ​​jest monitorowana od I kwartału 2022 r.


Przy wzroście o 0,4% Hiszpania podniósł się pośrodkujako trzynasty członek organizacji z największym wzrostem. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wskazała, że ​​jest państwem członkowskim stowarzyszenia „najcięższe trafienie” przez pandemia (przy spadku PKB o 11,3% w 2020 r.), który w 2020 r. przekroczył poprzedni poziom PKB (koniec 2019 r.) Drugi kwartał z tego roku. W czerwcu zauważono, że miało to miejsce pierwszego dnia, jednak przegląd przeprowadzony pod koniec lipca przesunął go na drugi.

Na czele organizacji stoi Australijczyk Belg Maciej Kormann To zostało podkreślone Wzrost G-7 W drugim rozdziale ulepszyć Od 0,4% od pierwszego do drugiego 0,5%. Jednak wyniki siedmiu głównych gospodarek rozwiniętych świata były słabe „mieszany”. Tym samym znacząco wzrósł produkt krajowy brutto Japonia (z 0,9% w I kwartale do 1,5%) w Francja (od 0,1% do 0,5%), w obu przypadkach dzięki temu, że eksport Z nawiązką zrównoważył spadek konsumpcji prywatnej.

poziom sprzed epidemii

Wzrost również przyspieszył, choć w bardziej „marginalny” sposób. Zjednoczone państwo Dzięki prywatnym inwestycjom i konsumpcji (z 0,5% do 0,6%) Zjednoczone Królestwo Dzieje się tak dzięki wydatkom publicznym i prywatnym (od 0,1% do 0,2%). Zamiast tego aktywność spadła Włochy W związku ze spadkiem popytu krajowego (z 0,6% do -0,3%) nastąpiło jego spowolnienie Kanada (od 0,8% do 0,3%) i stagnacja na poziomie Niemcy Przy spadku eksportu, po spadku w dwóch poprzednich kwartałach (-0,4% i -0,1%).


Wśród krajów najbliższych UkrainaPKB odbił się „silnie” w r Litwa (2,8% po spadku o 2,1% w I kwartale). Wręcz przeciwnie, „mocno” się skurczyła. Polska (z 3,8% do -3,7%). Kontynuował także kurczenie się Węgry (-0,3%) czwarty kwartał z rzędu. oraz w OECD jako całości, Irlandia Odnotował najwyższy wzrost PKB (3,3%), a następnie Słowenia (1,4%) f Kostaryka (1,3%). Wręcz przeciwnie, aktywność spadła w dziesięciu krajach, na czele z Polską (-3,7%), a na drugim miejscu Szwecja (-1,5%) Kolumbia (-1%).

PKB w regionie OECD przekroczył swój poziom przed pandemią (IV kwartał 2019 r.) o 5,1% w II kwartale 2023 r. W Grupie Siedmiu radził sobie o 4% lepiej, choć w Grupie Siedmiu Zjednoczone Królestwo Nadal znajduje się nieco poniżej. W pozostałych krajach OECD PKB przekroczył poziom z czwartego kwartału 2019 r. we wszystkich krajach, dla których dostępne były dane, z wyjątkiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Republika Czeska.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *