Zwycięstwo filmów krótkometrażowych Prisoner Outside i Leopoldo el del Bar na Animayo Gran Canaria 2022

Animayo Gran Canaria świętowała swoją 17. edycję z łączną frekwencją 15 610 osób, w których na kursach mistrzowskich uczestniczyły 2304 osoby. Ponadto w Międzynarodowym Konkursie Biznesowym zarejestrowanych było ponad 2000 uczestników, z których wybrano tylko 63.

Wśród tych tytułów film krótkometrażowy otrzymał nagrodę Główną Nagrodą Jury Animayo Gran Canaria 2022 było „Więzień na zewnątrz” Igora Miedwiediewa(Niemcy), nagroda w wysokości 3000 euro i bezpośrednia przepustka do preselekcji do Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

więzień za granicą

Ze swojej strony tytuł został uznany za Najlepszy film krótkometrażowy w języku hiszpańskim – Animacja z Ñ trafił do Leopoldo el del bar, Diego Borrala, który otrzymał również bezpośrednią przepustkę do preselekcji do Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Dodatkowo trzeci rok z rzędu Oficjalna sekcja międzynarodowa znalazła się w moim pierwszym konkursie festiwalowym Które przyznaje Nagrodę Publiczności Dzieci i Młodzieży, która zostanie ogłoszona na początku czerwca, głosami uczestników prezentacji wspomnianej sekcji wraz z głosami uczniów szkół podstawowych, średnich i technicznych z wyspy Gran Canaria, którzy: w ramach programu „Bez wychodzenia z klasy” trwa, w którym do końca maja bierze udział ponad 8500 uczestników.

Również prace z Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Francji, Hongkongu, Polski, Urugwaju czy Australii stanowią listę zwycięzców edycji „The Future That Comes”, łeb w łeb, od 4 do 7 maja w Las Palmas de Gran Canaria., z prelegentami, którzy współpracowali z legendarnymi studiami, takimi jak DreamWorks Animation, Walt Disney Animation Studios, Sony Pictures, Ubisoft, Maybe Movies, Norlum Entertainment, Netflix, Skydance czy Platige Image, a także prelegentami specjalizującymi się w nowych technologiach, sztuczna inteligencja, Metaverse i reality Virtual lub NFT, którzy byli odpowiedzialni za 14 kursów mistrzowskich, 3 debaty, 2 warsztaty i 10 rekrutacji – aby przypisać profile zawodowe do międzynarodowych firm produkcyjnych, takich jak Skydance Animation, The Spa Studios, Platige Image, Dr . Dziobaka i Pani Wombat, Punk Visual Studio, Amuse Studios, 3 Doubles Producciones, Mondo TV Studios, La Creme Films, BMCAFF Studio CGI Producti on- oraz recenzje portfolio.

Scena twarzą w twarz, na której po raz pierwszy Animayo debatuje na temat roli kobiet w przemyśle, Metaverse i sztucznej inteligencji, a także premiera, po raz pierwszy na Wyspach Kanaryjskich, wystawa rzeczywistości rozszerzonej widoczna tylko wtedy, gdy skupimy się na urządzeniu mobilnym; Same NFT oraz poświęcone krótkometrażowemu filmowi animowanemu Amanece la Noche Larga, opartemu na opowiadaniu trzykrotnego zwycięzcy Goyi, Angela de la Cruz, reżyserów Carlosa Fernándeza de Vigo i Loreny Aris, wzięli udział w festiwalu jako zaproszeni prelegenci.

Leopold z pubu
Leopold z pubu

Dodatkowo, Do 30 czerwca festiwal pozostaje otwarty Reklama Ze stypendiów talentów Animayo ponad 500 000 €na szkolenia online na żywo z dostępem do krajowych i międzynarodowych uniwersytetów i szkół.

Nagrody Animayo Gran Canaria 2022

Główna nagroda jury: 3000 euro, preselekcji do Oscara i pucharu „Więzień na zewnątrz”, Igor Miedwiediew, Niemcy.
Najlepszy reżyser za „Dobranoc, panie Ted” Nicolasa Sol Alignani z Hiszpanii.
– Najlepszy Salon Fryzjerski 2D Frydenlund od Hanne Berkaak, Belgia, Norwegia.
Najlepsze efekty wizualne do „Absence” Marca Hirschera, Francja.
Najlepszy film komediowy za „Leopoldo el del bar” Diego Borral, Hiszpania.
– Świadomość społeczna „Kwiat pod wodą”, Aitor Unidera, Hiszpania.
– Najlepszy film poklatkowy do filmu „Elena”, autorstwa Perotti Spedikiti, Litwa, Francja, Chorwacja.
Najlepszy studencki film krótkometrażowy za „Good Night Mr. Ted” Nicolasa Sol Alignaniego, Hiszpania.
Najlepszy film krótkometrażowy dla dorosłych „Deep of the Night”, Krok C, Hongkong.

Nagrody animacji z Ñ

Najlepszy film krótkometrażowy w języku hiszpańskim – animacja z udziałem Ñ. Wstępna selekcja do Oscara® i trofeum „Leopoldo el del bar”, Diego Boral, Hiszpania.
– Nagroda świadomości społecznej w języku hiszpańskim od Carlosa Balcero, Mariano Peñóna za „Mula”.

Nagrody filmowe, strony internetowe i teledyski

Najlepsza filmowa gra wideo Resident Evil: Village Tail od Platige Image, Polska.
Najlepszy teledysk do „Las Miradas Perdidas” Clary Rodriguez, Urugwaj.
Najlepsza reklama/delegowana na TEDx: „Real”, autorstwa Substance, Berno, Bullpen, Mighty Nice, Mixcode, Nereo, Oddfellows, Post Office, Spillt, State. Australia.

Może Ci się spodobać

-Reklama-


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.